Nevíte si rady? Zavolejte nám na 266 190 300. Rádi Vám poradíme.

Balet

Balet neboli klasický tanec je taneční styl sahající daleko do minulosti, jehož technika a provedení jednotlivých prvků je přesně vystavěné a dává základ mnoha novodobým tanečním technikám.

Hodiny baletu speciálně přizpůsobeny dospělým umožňují využít příznivých účinků této techniky na jejich zdraví. V hodinách baletu pro děti se rozvíjí pohybové schopnosti, rytmické cítění, fantazii dětí, správné držení těla a balet je pro ně velkým přínosem v období růstu.

Balet vám pomůže zpevnit a protáhnout tělo, dodá sebevědomí, fyzickou kondici a vylepší vaši eleganci a ženám ženskost. Napomáhá správnému držení těla, posiluje svalové skupiny, které se při běžném cvičení neaktivují a zlepšuje koordinaci a rovnováhu.

Na hodinách baletu se probírají základní pozice nohou, port de bras, demi-plié, battement tendu, rond de jambe a mnoho jiných prvků, jejichž názvy a provedení si postupen času osvojíte. Nejprve se cvičí u tyče, kde se správně rovnáte do pozic s oporou tyče a poté se jednotlivé prvky přenášejí na tzv. volnost, kde již nastává obtížnější práce s rovnováhou. Vše probíhá velmi pozvolně. Na volnosti se pak jednotlivé prvky spojují v drobné variace.

Hodiny baletu pro dospělé svým individuálním přístupem zohleňují veškeré fyzické a vrozené dispozice a tak není potřeba mít předešlé zkušenosti. Dostanete od svého lektora přesný „návod“, jak vše provádět tak, aby cvičení pro vás mělo největší přínos a nedocházelo k nežádoucímu namáhání kloubů a jiným neblahým účinkům na vaše tělo.

Balet je vhodný pro opravdu širokou veřejnost a věkem neomezený. Klasický tanec je vhodný i jako doplňková průprava k mnoha jiným tancům a sportům (krasobruslení).

Po hodinách baletu budete zpevněné a duševně příjemně rozpoložené díky noblese, kterou v sobě balet nese!

V AKTUÁLNÍ NABÍDCE NALEZNETE

BALET neboli klasický tanec dává základ takřka všem druhům tance, pohybové kultuře a v neposlední řadě správnému držení těla. Měl by patřit mezi taneční základy všech, kteří se chtějí věnovat nebo se již věnují jakémukoli tanci. Budeme se zabývat cvičením u tyče, práci paží na „volnosti“ (v prostoru) a to vše pak spojíme v drobné taneční variace či větší choreografie.

FIT BALET: tanečně-kondiční lekce, výborná průprava do jiných druhů tanců, základní postoje a figury v baletu zkombinované se závěrečným posílením i protažením svalů celého těla.

 
 
  • Počet nalezených kurzů: 0
Vyhledávám kurzy ...