Zuzka Štychová

Vedu lekce těchto stylů:


  • Orientální tanec

Poprvé jsem objevila orientální tanec v kurzech Eriky Kováčikové v roce 1998 a od té doby mne nepustil. Hledala jsem náhradu za badminton, který jsem v té době hrála, ale začaly mne z něj a z nehody na kole zlobit klouby a šlachy. V tanci jsem objevila dokonalou rehabilitaci i relaxaci po práci. Jsem založením technik, pracuji s počítači. Tanec mi pomohl objevit v sobě i ženskou stránku. V běžném životě chodím oblékaná většinou do kalhot a musím říci, že když si na sebe obléknu krásný kostým, cítím se na chvíli jako princezna… :-)

Orientální tanec mne uchvátil natolik, že když nám Erika nabídla, zda nechceme zkusit předávat své zkušenosti a nadšení dalším, souhlasila jsem. Od roku 2002 působím jako lektorka orientálního tance. Miluji na něm volnost a ráda ho kombinuji i s dalšími styly tanců. V mých hodinách se můžete setkat jak s klasickým orientem, tak např. s orientálním flamencem nebo folklórními styly orientu. Neméně důležitý je i zdravotní přínos, což můžu potvrdit i z vlastní zkušenosti. Protancovala jsem se celým svým těhotenstvím a téměř okamžitě po narození dcerky jsem pokračovala.

Několik let jsem vedla i kurzy pro děti. Daly jsme dohromady dětskou skupinu Fyrial a zúčastnily se s vlastními choreografiemi úspěšně několika soutěží. Největším úspěchem bylo získání 1. místa v celorepublikové soutěži orientálního tance v Ústí nad Labem, které jsme dokázaly rok nato obhájit.
V současnosti vedu kurzy od začátečnic až po nejvíce pokročilé tanečnice.

Největší odměnou pro mne je, když do hodiny přijdou ženy unavené každodenním shonem a odcházejí sebevědomé dámy. Sice unavené, ale s radostí, novou energií a chutí do života.

Vaše zuzka Štychová

Lokalita

Označit: všechny / žádné

Tance a cvičení

Označit: všechny / žádné

Den a čas

Označit: všechny / žádné

Typ akce

Označit: všechny / žádné

Pokročilost

Označit: všechny / žádné
Vyhledávám kurzy ...