Štěpánka Rysová

Vedu lekce těchto stylů:


  • Bollywood

K tanci jsem tíhla už od raného dětství. Chodila jsem na hodiny street dance, aerobicu, později přišla klasická taneční průprava, orientální tanec, a nakonec jsem se zhlédla v Bollywoodu, který tančím již třetím rokem. Moje babička byla Indka, a tak se ve mně ozvaly Indické kořeny a já jsem se jakoby mávnutím proutku ocitla ve světě plném barev, hudby a radosti z tance a pohybu. Měla jsem vlastní vystoupení orientálního a Bollywood tance na plesech a tanečních zábavách. Pravidelně jsem navštěvovala hodiny a semináře, které se v Praze pořádaly, až jsem se vypracovala do fáze, kdy jsem chtěla radost z tohoto tance a pohybu předávat dál.

V roce 2008 jsem ukončila 6-ti leté studium na česko-italském jazykovém gymnáziu a v současné době se věnuji hlavně tlumočení a překladům.

Na mých hodinách Bollywood tance se na začátku protáhneme, rozcvičíme a přejdeme na jednotlivé prvky, které pak postupně, krůček po krůčku poskládáme dohromady.
Na Bollywood tanci je úžasné, že každá písnička je příběh, který něco vypráví – a já bych vám tento příběh převyprávěla, abyste si lépe zapamatovaly kroky a variace, protože Bollywood je tanec především výrazový – což znamená, že každým pohybem vyprávíte část příběhu. Je to tanec laškovný, komunikační, hravý a svádivý. Bollywood je styl, který klade důraz na výraz tváře, pohyby očí, práci s rukama, krokové variace a celkový dojem. Je to tanec současně dynamický a energický, takže si hravě zlepšíte fyzickou kondici, aniž byste se musely příliš namáhat. Tento tanec je pro všechny věkové kategorie, tančí ho ženy i muži, jednotlivci, tančí se i v párech a v celých velkých tanečních skupinách, kdy je to obzvláště nádherná podívaná na barevnou a výrazovou choreografii. Je škoda, že v našich zeměpisných šířkách bývá tanec stále spíše ženskou doménou.


Co si obléct na hodinu?

Nejvhodnější je širší a delší sukně s tílkem nebo topem. Jako obuv poslouží taneční piškoty, nebo se tančí bosky. Kdo chce být opravdu stylový, může si pořídit pár úzkých náramků, které při tanci pěkně cinkají.
Ráda bych tanec obohatila o nové prvky, a tak jsem se rozhodla letos na vánoce navštívit zemi, odkud tanec pochází, Indii. Budu tak mít jedinečnou šanci se přímo setkat s učiteli tohoto tance a účastnit se několika lekcí. Rozšířím si i paletu krásných písniček a hudby. Tento zážitek rozhodně obohatí mé dosavadní zkušenosti v této oblasti a já budu samozřejmě velmi ráda tyto zkušenosti a zážitky dále předávat vám na svých pravidelných hodinách tance Bollywood.

Věřím, že z mých hodin budete odcházet spokojené a s úsměvem na tváři.

Budoucnost

Lokalita

Označit: všechny / žádné

Tance a cvičení

Označit: všechny / žádné

Den a čas

Označit: všechny / žádné

Typ akce

Označit: všechny / žádné

Pokročilost

Označit: všechny / žádné
Vyhledávám kurzy ...