Nikol Mikesková

Vedu lekce těchto stylů:


  • Flirt dance
  • Lady latin dance
  • Zumba

Motto: Nezapomínejme, že i to, co máme nyní, bylo kdysi předmětem naší touhy.

Snažím se tanec předávat jako celek. Nejen kroky, ale práci s hudbou, emoce, práci rukou, atd. Sama tancem žiji a jak se do tance zamilovat a začít vše prožívat skrze něj, se také snažím předat všem na svých lekcích. Čekejte u mě intenzivní práci, která jistě přinese své ovoce.

Koncept lekcí

LATIN DANCE A FLIRT DANCE

U flirt dancu a latiny kladu velký důraz na práci s hudbou, emoce a prožití celým tělem. Nechci naučit jen kroky a nemám ráda, když danou choreografii tanečnice jen odcvičí. Jsem ráda, když ji umí prožít. Jsem velice precizní a náročná, ale ne za každou cenu. Pokud mi někdo jasně řekne, že si chce tancem spíš pročistit hlavu a nedřít se kroky do detailu, tak to respektuji. Hodně se svými klientkami a klienty komunikuji a snažím se všem vyjít vstříc, i když ne samozřejmě vždy to jde.

ZUMBA

V zumbě se snažím především o to zmiňované pročištění hlavy, jinými slovy - žádné složité krokové variace, žádné záludnosti s rytmem. Jen "vyblbnutí", vyskákání a radost z pohybu.

Dosažené vzdělání, získané certifikáty opravňující k výuce

V latinsko-amerických a standardních tancích mám vytančenou třídu B. Roky jsem se vzdělávala u Marcela a Lenky Gebertových ve standardu, z latinářů jsem tančila pod vedením Jaroslava Kučery, Petra Čadka a především Zdeňka Rezlera. Pocházím z libereckého tanečního klubu DTK MINI M, který odjakživa vedla paní Romana Kalenská a v posledních letech se nám také dost věnoval Přemysl Rajdl. 
Ve flirt dancu se vzdělávám především na pravidelných flirt campech u všech lektorek, které mě mohou něčemu přiučit, což jsou určitě všechny, protože každá můžeme přidat něco svého. 
Ze zumba instruktorů je pro mě hlavní slovenská cvičitelka Daniela Česneková, u které jsem si dělala i veškeré mé zumba certifikáty - Basic 1, Basic 2 a Zumbatomic.

Úspěchy

Jsem hrdá na každou akci a soutěž, kde jsem se vyskytla, špatně se vybírá. Kdybych si však měla vybrat z těch současných úspěchů, tak jsem moc ráda za vzniklé taneční skupiny, které se mi pod Centrem Tance podařilo vybudovat - ve flirt dancu skupinu POJĎ BLÍŽ a v lady latin dance skupinu KROKSEMKROKTAM. S nimi se také pojí mé nejaktuálnější úspěchy: 1. místo ve videosoutěži v rámci Let´s dance Prague International festival 2011 v kategorii flirt dance skupina a latin dance skupina. Tanečnice z Kroksemkroktam vyhrály tuto soutěž i v roce 2010. Skupina Pojď blíž v roce 2010 byla 3. ve flirtové soutěži na stejnojmenném festivalu. Nesmím zapomínat ani na své nejmladší tanečnice, juniorky Young ladies, které sice zatím aktivně nezávodí, ale už to, s jakou vervou se pouští do všech vystoupení, je určitě velký úspěch.

Lokalita

Označit: všechny / žádné

Tance a cvičení

Označit: všechny / žádné

Den a čas

Označit: všechny / žádné

Typ akce

Označit: všechny / žádné

Pokročilost

Označit: všechny / žádné
Vyhledávám kurzy ...