Nevíte si rady? Zavolejte nám na 266 190 300. Rádi Vám poradíme.

Jana Conceiçao

Vedu lekce těchto stylů:


  • Brazil funk
  • Samba axé

Vzkaz pro klienty

S brazilskou sambou, jsem se poprvé setkala v roce 1999 v Sao Paulo a od té doby je nedílnou součástí mého života. Samba v sobě nese energii, radost, smyslnost. Snažím se, aby lidé na mých kurzech a seminářích přesně tyto pocity prožívali, aby vždy alespoň na hodinu zapomněli na stresy a shon každodenního života a naplno si užívali strhujících rytmů tohoto brazilského tance.

Motto: Radost až na kost :-D

Dosažené vzdělání, získané certifikáty opravňující k výuce

2011 Certifikát Official Zumba Instructor
1999 Samba axé - Academia Young Line, Sao Paulo, Brasil

Kurzy a semináře:
2012 Afro-Bailar Praha - afro, ragga, coupé-décalé
2010 Salsa - Michaela Vrabcová
1999, 2006, 2009 Samba axé - Brazílie
2013 Latino festival Urbano
2014 workshopy: dancehall, reggaeton, funk carioca, hip-hop/RnB
Tone´n ´Twerk workshops by Brookly Sanchez (UK) and Valerie Nobbe (UK)


Taneční spolupráce s lektory: Elaine Cristina Weissová, Alice Krásná

Koncept lekcí

Mým cílem je v první řadě, aby na hodinách vládla příjemná, uvolněná a pozitivní atmosféra. V takovém prostředí jsou taneční pokroky mnohem zřetelnější. Příjemně naladěný a uvolněný člověk se snáze nechá strhnout hudbou a  její vyjádření prostřednictvím tance jde mnohem snáze. K tanci přistupuji přes naši přirozenost, jelikož tanec je přirozený pohyb. Náš životní styl velmi často způsobuje, že zápasíme s různými fyzickými či psychickými bloky. Již mnohokrát se mi potvrdilo, že pakliže dokážeme docílit uvolnění po fyzické i psychické stránce, necháváme průchod naší přirozenosti a tanec jde v podstatě "sám od sebe". Pochopitelně, řečeno s nadsázkou, jelikož tanec zároveň vyžaduje fyzické úsilí, trénink, určitou disciplínu a na hodinách se rozhodně zapotíme. Nicméně věřím, že dosažené taneční, pokroky, dobrá fyzička a vyplavené endorfiny nám jsou dostatečnou odměnou a motivací. Těším se na vás ve svých hodinách :-)

Život s tancem/cvičením v kostce

Tanec mě vždy velmi bavil a zajímal, nicméně intenzivněji jsem se mu začala věnovat až při své první návštěvě Brazílie. Samba mě naplno uchvátila a naprosto přebila mojí tehdejší zálibu v salse i orientálních tancích. Od roku 2005 vyučuji brazilskou sambu axé v Centru Tance v Praze a v Plzni a jsem velmi ráda, že svou radost ze samby a z tance jako takového mohu sdílet s dalšími lidmi na hodinách. V letech 2011-2012 jsem se věnovala i výuce zumby, čímž jsem alespoň částečně naplňovala svoji zálibu v dalších latino stylech. S koncem mateřské a plným návratem do zaměstnání jsem byla nucena své taneční aktivity částečně utlumit a zumba šla bohužel stranou. Nicméně o to více jsem se začala hlouběji zabývat dalšími populárními brazilskými tanečními a hudební směry jako funk, sertanejo, arrocha apod., a tyto vlivy jste mohli postřehnout na hodinách i seminářích axé. Díky pozitivní odezvě jsem se rozhodla vyhradit brazilskému funku samostatné hodiny, na které se velmi těším! A právě od brazilského funku byl jen krůček k twerku, jelikož řada pohybů je pro tyto tance společná.  

  • Počet nalezených kurzů: 0
Vyhledávám kurzy ...