Klára Stáňová

Vedu lekce těchto stylů:


  • Be Fit!
  • BOSU fitness
  • Orientální tanec


Vzkaz pro klienty

Lekce s Klárou jsou pohodové a krásně si na nich „vyčistíte“ hlavu… a rozhodně také propotíte tričko. Procvičíte si na nich techniku, improvizaci, stínování i choreografie. Klára hodně dbá na to, aby vynikla osobnost každé tanečnice a hlavně aby na lekci byla dobrá nálada. Klára vyučuje Orientální tanec i Flirt Dance. V žádném případě ale tyto styly mezi sebou nekombinuje.

Motto: "A ship in port is safe, but that's not what ships are built for." (Loď je nejbezpečnější v přístavu, ale proto se lodě nevyrábí.)

Klára tančí odmalička. Tanec je součástí jejího života. Znamená pro ní způsob relaxace, vyvážení kancelářského pracovního života a hlavně splněný sen. Klára je moc vděčná za každou odtančenou minutu a doufá, že se bude moci tanci věnovat ještě velice dlouhou dobu.

Koncept lekcí

Každá Klářina lekce je rozdělena na několik částí: rozcvička, roztančení, protančení, choreografie či krátká variace, posilování (převážně Flirt Dance) a protažení.

ORIENTÁLNÍ TANEC

Při orientálních lekcích Klára klade důraz na technické provedení prvků stejně jako na příjemnou hudbu a pohodu v hodině. Lekce staví tak, aby se dámy v jejích kurzech naučily něco nového z techniky (ve stylu Raks sharki), poznaly folklór, naučily se trochu teorie i choreografie a aby se odreagovaly od každodenních starostí. Klasický Orientální tanec doplňuje různými pomůckami, např. se závojem, s hůlkou, s křídly Isis, s činelkami, se šavlí, se svíčkami, se šátky, se stuhou, s tamburínou, s darbukou…

FLIRT DANCE

Při lekcích flirt dance se Klára zaměřuje na správné rozhýbání těla, provedení svůdných pohybů a posilování. V rámci kurzu se prostřídají variace nejen pomalého a rychlého Flirt Dance s prvky Latin Dance či Street Dance, ale také svádivé variace na zemi, v sedě, u stěny, se židlí, u tyče (Poole Dance) a striptease apod. (a samozřejmě také rozcvičky s karimatkou – Její dámy z kurzů ví, o čem mluví!

Dosažené vzdělání, získané certifikáty opravňující k výuce

Za nejdůležitější kurz, který Kláře pomáhá při její výuce, považuje rekvalifikační kurz Centra Tance – Lektor orientálního tance absolvovaný v roce 2010. Dále využívá své znalosti a zkušenosti získané při studiích instruktora fitness, poradce výživy a třeba i poznatků z masérského kurzu.
K Orientálnímu tanci absolvovala snad všechny semináře a kurzy zahraničních lektorů pořádané v ČR a účastnila se i několika mezinárodních festivalů. Mezi lektory, kteří ji nejvíce ovlivnili, patří hlavně Daniela Pardusová, Michal Mach a Káťa Krejčová. Její největší inspirací byli a jsou: Jillina (USA), Zahra bent Amar (Alžír), Shahrazad (Německo) a Elena Rössler (Německo), Amar Gamal (USA) a Kaeshi Chai (USA), Aziza (Kanada), Bri Hurley (USA), Aida Nour (Egypt), Zeina (Švédsko), Sadie (USA), Bozenka (USA), Tamalyn Dallal (USA), Bahara (Rakousko), Malika Babouk (Francie), Khaled Mahmoud (UK), Mohamed Kafazy (Egypt), Yasser al swery (Sýrie) či Rena Milgrom nebo Efthymia Anesti.
Z ostatních stylů Kláru nejvíce naučili: Matt Pardus (Street Dance), Martina Panochová (Street Dance), Sara Puchowska (pilates), Hanička Hladovcová (jóga), Eva Procházková (Flirt Dance), prof. Taťána Krištůfková (Flamenco, balet), Růženka Halamková (Latin Dance)…
Nemalou část jejího tanečního vzdělání tvoří i kurz orientálních rytmů absolvovaný u Eleny Rössler a kurzy rytmů, hry na činelky a hry na darbuku u Miroslava Čipery a Ibrahim abu Hassana.

Úspěchy

Za jeden z největších úspěchů ve své taneční kariéře Klára považuje svou účast na Miss Orient, na základě které ji Centrum Tance oslovilo s nabídkou lektorské spolupráce. Velmi si cení, že tato spolupráce pokračuje již přes sedm let.
Klára je moc ráda, že jí bylo Centrem Tance umožněno učit po boku Daniely Pardusové nejen na víkendových pobytech v ČR, ale i několik let při dovolených s tancem u moře v zahraničí.
Spolu s lektorkou Danielou Pardusovou také založily skupinu Shankara, která se účastnila mnoha předních českých tanečních festivalů. 
Za ten úplně největší úspěch ale Klára považuje, že se k ní dámy do kurzů vracejí, že s ní tančí s úsměvem na rtech a že občas její kurz na chvíli přeruší, aby se věnovaly vytouženému miminku.

 

Lokalita

Označit: všechny / žádné

Tance a cvičení

Označit: všechny / žádné

Den a čas

Označit: všechny / žádné

Typ akce

Označit: všechny / žádné

Pokročilost

Označit: všechny / žádné
Vyhledávám kurzy ...