<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1516017178694353&ev=PageView&noscript=1" />
Centrum Tance
search
clear

Kathreen Derouet: Královna orientu se srdcem na dlani

Katka Derouet zrovna prožívá nejkrásnější období v životě ženy. V dubnu se jí narodila holčička Evička. Katka si užívá maminkovské radosti a my jsme rádi, že od konce července ji budete mít opět možnost vídat na letních školách Centra Tance v Praze a v Brně. Už se na vás moc těší!

Katka miluje dobré jídlo, sladkosti moc nejí, ale s příchodem miminka se to prý trochu zlepšilo, nebo tedy spíš zhoršilo... :) Momentálně ujíždí na zmrzlině a kvalitní čokoládě na všechny způsoby (pozn.: Jóóó, to my taky... :))
Čtěte rozhovor s Katkou níže a dozvíte se více ... ;-)

Tančení v Brně

SRPEN

ZÁŘÍ

PODZIM OD ŘÍJNA

Tančení v Praze

ČERVENEC

 • Umění kontinuity
  Sobota 29.7.2017, 14:00-16:00
  Praha 1, Václavské nám. 36 - sál 2
  Cena: 590 Kč / 23 €

 • Romantic Oriental
  Neděle 30.7.2017, 12:00-14:00
  Praha 1, Václavské nám. 36 - sál 2
  Cena: 590 Kč / 23 €

SRPEN

ZÁŘÍ

Rozhovor s Katkou

Jaká slova se ti vybaví, když se řekne orientální tanec?
Svoboda, rytmus, láska. A taky svíčková se šesti. (Míněno tak, že si ji občas můžu dopřát, protože pár kil navíc ženským tvarům (a shimmy) prospívá).

Jak dlouho tančíš orientální tanec?
16 let.

Proč bys ho doporučila každé ženě?
Protože je nejlepší. :) Protože je pestrý, má mnoho tanečních stylů a zároveň v něm můžete rozvíjet svou kreativitu. Protože dokáže uspokojit všechny typy žen. V drum sole se vyřádí milovnice shimmy, romantické duše pohladí krásné skladby Oum Kalthoum...  A je to tanec pro trpělivé. Což je jeho přednost, ne nedostatek. Když tanečnice překonají počáteční techniku svalů, správně se naučí základní pohyby a koordinaci, tak se zamilují na celý život. Do orientálního tance i do svého těla. Přichází to postupně. S věkem. Se zkušenostmi. A to potřebuje čas a trpělivost. Přála bych si, aby ženy byly více trpělivé. 

Jakou novinku pro tanečnice nebo začínající tanečnice chystáš?  
Od října budu vést v Brně pravidelný kurz "Mami-mimi-orient" pro maminky s dětmi v šátku. Už se moc těším na společné taneční chvilky se svojí malou Evičkou i ostatními maminkami a dětičkami. 

Který dárek nebo co tě dokáže nejvíce potěšit?
Nejvíce mě těší, když je celá rodina zdravá. A taky, když se Evička usměje.

Co tě naopak dokáže rozpálit doběla?
Bezcitnost, předsudky a špatné vzorce chování naší společnosti. A taky mě štve, když lidé neumí psát dobře česky. Dnes může člověk vyjádřit svůj názor v podstatě kdekoliv, zejména v komentářích na internetu. Pokud někdo nezná základy českého pravopisu, tak ztrácí můj zájem. Ať už je sdělení jakékoliv. A když se spojí nevzdělanost v českém pravopisu s agresivním sdělením, tak začnu bělat.

Za co nejraději utrácíš peníze?
Za zážitky, za dobré jídlo a "zútulňovače" domova.

Jaké máš plány na léto?
Poslední víkend v červenci organizuji v Praze festival Let's Dance. Moc se těším. V srpnu budu mít letní školy a taneční speciály v Brně a v Praze. A mezi tím rodina, rodina a rodina. :)

Jaké je tvé oblíbené zvíře?
Lenochod. :D

Jaká je tvá oblíbená květina?
Gerbera.

Jaká je tvá oblíbená barva/y?
Fialová.

Jaký je tvůj oblíbený film / seriál?
Léto s kovbojem, S čerty nejsou žerty a také mám ráda animované filmy, například Tangled nebo Up. Seriály nemám moc čas sledovat, ale s příchodem miminka (hlavně v těhotenství) se to trochu zlepšilo. :) Líbí se mi Mentalista a Červený trpaslík.

Jaké je tvé oblíbené jídlo / kuchyně / sladkost?
Miluji italskou a řeckou kuchyni, taky asijskou a českou, vlastně i francouzskou... Já miluji dobré jídlo. :) Sladkosti moc nejím, ale (a to se budu opakovat) s příchodem miminka se to trochu zlepšilo, ehm, tedy zhoršilo. :) Teď, v letních měsících, miluji zmrzlinu (frozen yogurt, mňam!) a kvalitní čokoládu na všechny způsoby. Moje dlouholeté studentky však ví, že mojí nejoblíbenější sladkostí je med, který mě potěší více než čokoláda.

Doporučit přátelům: