Nevíte si rady? Zavolejte nám na 266 190 300. Rádi Vám poradíme.

Moderní tance

Na počátku 20. století vznikl nový myšlenkový směr, který se ubíral cestou s ohledem na individualitu, základní životní potřeby rituálů a víry, obyčejnost, výrazovost a emotivnost. Moderní tanec se dostával do popředí a stal se uznávanou uměleckou formou svobodného projevu všech lidí, kteří chtějí tvořit.
Dvacáté století se stalo rozhodujícím obdobím pro oproštění se od zažité baletní formy. Stalo se dobou vzrůstající tvůrčí činnosti tanečníků a choreografů. Byl to čas šokovaného, překvapovaného a shovívavého publika. Tyto okolnosti pomohly pochopit, co je tanec. Byla to revoluce v pravém slova smyslu.

Nabídka:
Jazz Dance * Scénický tanec * Muzikálový tanec * Přípravka pro děti * Basic dance * Contemporary dance - Současný tanec

Jazz dance
Jazzový tanec je velmi dynamický pohyb, kterým tanečník dokáže dobře vyjádřit svoje rozpoložení či přesně vystihnout charakter role, jenž mu byla přidělena...
Základními technikami jazzového tance jsou izolace (schopnost ovládat odděleně pohyb jednotlivých částí těla, např. pohyby hlavy, ramen, hrudníku, pánve, nohou a jejich následné spojení) a charakteristické střídání momentu napětí a spontánního uvolnění celého těla.
Dále jsou to základní jazzové pohyby, jako chůze, běh, poskoky, skoky, piruety, pády, nízké polohy a jejich kombinace.
Miluj tanec v sobě, a ne sebe v tanci. (Frank Towen)

Scénický tanec
Scénický tanec vyjadřuje myšlenku, pocitu nebo příběhu (je často používán v divadlech, muzikálech). Užívá techniku M. Graham, která je velmi dymanická. Je založena na „vnitřním napětí“, které se projevuje smrštěním a uvolněním.
Další hlavní užívanou technikou je J.Limon, která využívá dýchání, pád a odpérování trupu, práci s tíhou. Je to příjemná technika, pomoci které se naučíte lépe vnímat své tělo.
Tanec je skrytý jazyk duše. (Martha Graham)

Muzikálový tanec
Muzikál vznikl v první polovině dvacátého století v USA. Na jeho vzniku se podílelo více žánrů (např. opereta, revue, singspiel). V dnešní době slovo muzikál zahrnuje muzikálový film, divadelní inscenaci muzikálu nebo muzikálové divadlo. Všechny tyto druhy muzikálu mají však jedno společné – spojují literaturu, hudbu a tanec.
Kurzy muzikálového tance jsou určeny pro všechny milovníky muzikálu v jakékoliv podobě, ale i pro ty, kteří milují výrazový tanec. Hlavní náplní kurzu budou choreografie, na kterých budeme průběžně pracovat. Dále si osvojíte základy techniky moderního tance a baletu (především držení těla).
Cílem kurzů muzikálového tance je naučit se nejen taneční kroky, ale také ponořit se do příběhu, vnímat hudbu a naučit se mluvit prostřednictvím těla.
Oblečení: Hlavně pohodlné, savé, aby neomezovalo pohyb. Nedoporučuji sukně.
Boty: Taneční obuv, piškoty, ponožky nebo na boso. Nedoporučuji tenisky apod.

Přípravka pro děti
Přípravka je určena pro děti ve věku 7-11 let. V kurzu se seznámí se základy baletu, scéniky a moderními technikami tance, rytmikou a lidovými tanečky. Výuka je vedena zábavnou formou. Cílem je rozhýbat tělo, naučit se vnímat hudbu, rytmus a pohyb po prostoru.

Basic dance
Výuka je zaměřena speciálně na učení se a procvičení různých technik moderního tance – balet, Limon, technika M. Graham, základní principy contemporary dance i jazzu. Je to přínosné pro úplné začátečníky na seznámení s technikami i pro tanečníky, kteří se na techniku tance chtějí zaměřit.

Contemporary dance - Současný tanec
Uvolnění a otevření těla, nejen fyzická a umělecká ale i duševní činnost. Práce s pohybem samotným. Uvědomění si celého těla a hledání způsobu jak ho dokonale ovládat. I v naprostém uvolnění se skrývá obrovské soustředění na vlastní tělo. Některé techniky: floorwork, up side down, improvizace a kontaktní improvizace…atd.

Výběr hudby
Při výběru hudby nejste vůbec ničím omezeni. Záleží na tanečníkovi, na jaký hudební podklad se mu tančí nejlépe a jaký si pro svou interpretaci vybere.

 
 
  • Počet nalezených kurzů: 0
Vyhledávám kurzy ...