<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1516017178694353&ev=PageView&noscript=1" />
Centrum Tance
Začíná 03. 10. 2019
Flamenco: Soleá

Flamenco: Soleá

(FP61288, pravidelná výuka, začátek: 3. 10. 2019, konec: 6. 2. 2020)

Kurz je vhodný pro tanečnice, které navštěvovaly kurzy flamenca min. 4 roky. Budeme pokračovat v technice dupů, paží a otoček. Zaměříme se na 12dobý compás, naučíme se ho poslouchat, rozeznat a vytleskat. Následně ho využijeme v choreografii ve stylu Soleá, který se řadí k základním pilířům flamencového tance. Je to tanec… (pokračování níže)

čtvrtek 03. 10. | 18:00
60 minut

Martina Lohniská
Martina Lohniská

2 990

Flamenco: Soleá O kurzu

Kurz je vhodný pro tanečnice, které navštěvovaly kurzy flamenca min. 4 roky.

Budeme pokračovat v technice dupů, paží a otoček. Zaměříme se na 12dobý compás, naučíme se ho poslouchat, rozeznat a vytleskat. Následně ho využijeme v choreografii ve stylu Soleá, který se řadí k základním pilířům flamencového tance. Je to tanec vážného charakteru s důrazem na výraz.

Flamenco

Ohnivá Andalusie. Černovlasí Španělé s uhrančivými pohledy. Temperamentní dívky s havraními vlasy a bohatou sukní. Klapot kastanět. Uchvacující rytmy linoucí se z kytary... Slyšíte je? Vidíte ten bujarý a přesto ladný i ženský tanec před sebou? Rádi byste dostali do krve něco z flamenca? Připravili jsme pro vás semináře i pravidelné kurzy. 

Začátečníky učíme Sevillanas a Tangos. Pokročilejší účastníky kurzů si zatančí Bulerias, Alegrías, Rumba - Gitana a Fandangos.

Vamos a bailar! S chutí do tance!

 

Co s sebou?

Doporučujeme širší delší sukni, kterou rafinovaně dotvoříte pohyb při tanci a na vršek upjatější top či body. Důležitá je obuv, můžete si pořídit speciální obuv na flamenco, ale stačí také boty s pevnou odpruženou podrážkou. Ujistěte, že mají širší podpatek a koženou podrážku.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Martina Lohniská

Martina Lohniská

Vzkaz pro klienty   V Centru Tance působí Martina jako lektorka flamenca od roku 2010. Věnuje se i hře na kastaněty, kterou také vyučuje.  Flamenco je pro mě momentálně vším a také zaplňuje téměř všechen můj volný čas. A i když je to mnohdy dřina, tanec mi stejně pokaždé dodá potřebnou energii a dostane mě do dobré nálady. Motivací a inspirací…

Více na profilu lektora