Centrum Tance logo
Flamenco s vějířem

Flamenco s vějířem

(FP65908, pravidelná výuka, začátek: 18. 2. 2020, konec: 28. 7. 2020)

Kurz je vhodný pro tanečnice, které navštěvovaly kurzy flamenca min. 2 – 3 roky. Budeme se věnovat technice tance s vějířem, budeme dále pracovat na technice dupů, paží a otoček. Zatančíme si choreografii, ve které práci s vějířem plně využijeme. Je nutné mít vlastní malý vějíř.

úterý 02. 06. | 17:00
60 minut

Šárka van Wyk Martina Lohniská
Šárka van Wyk, Martina Lohniská
2 990 Kč

1 495 Kč

Flamenco s vějířem O kurzu

Kurz je vhodný pro tanečnice, které navštěvovaly kurzy flamenca min. 2 – 3 roky.

Budeme se věnovat technice tance s vějířem, budeme dále pracovat na technice dupů, paží a otoček. Zatančíme si choreografii, ve které práci s vějířem plně využijeme.

Je nutné mít vlastní malý vějíř.

Flamenco

Ohnivá Andalusie. Černovlasí Španělé s uhrančivými pohledy. Temperamentní dívky s havraními vlasy a bohatou sukní. Klapot kastanět. Uchvacující rytmy linoucí se z kytary... Slyšíte je? Vidíte ten bujarý a přesto ladný i ženský tanec před sebou? Rádi byste dostali do krve něco z flamenca? Připravili jsme pro vás semináře i pravidelné kurzy. 

Začátečníky učíme Sevillanas a Tangos. Pokročilejší účastníky kurzů si zatančí Bulerias, Alegrías, Rumba - Gitana a Fandangos.

Vamos a bailar! S chutí do tance!

 

Co s sebou?

Boty na flamenco - Neničte podlahu nekvalitními botami!

NE!!! Boty značky Sansha - např. tyto: https://praha.sansha.com/sansha-original-flamenco-sevilla-fl1co.html Mají hřebíčky neuhlazené a hrbolatější, takže na měkčí podlaze, jako je na Floře, můžou právě udělat ty rýhy. To se bohužel stalo, proto tyto boty nevpouštíme do našeho sálu. Nedoporučujeme kupovat boty v obchodě Sansha.

ANO! Pořídit si boty španělské výroby např. značky Don flamenco, Menkes, Begoňa Cervera, apod., z obchodu Flamenkín, případně www.flamencoobchod.cz 

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Šárka van Wyk

Šárka van Wyk

První impuls k tanci: Ve třech letech se má matka rozhodla, že potřebuji pohyb. Zapsala mě do taneční školy. Zkusila jsem různé taneční styly: balet, moderní tanec, step a flamenco. Nejvíce mě nadchlo flamenco, u kterého jsem zůstala dodnes, s menší přestávkou (z důvodu narození dětí a přestěhování do ČR). Všechna ta léta jsem tancovala pro Jose a…

Více na profilu lektora
Martina Lohniská

Martina Lohniská

Vzkaz pro klienty   V Centru Tance působí Martina jako lektorka flamenca od roku 2010. Věnuje se i hře na kastaněty, kterou také vyučuje.  Flamenco je pro mě momentálně vším a také zaplňuje téměř všechen můj volný čas. A i když je to mnohdy dřina, tanec mi stejně pokaždé dodá potřebnou energii a dostane mě do dobré nálady. Motivací a inspirací…

Více na profilu lektora