Centrum Tance
Bollywood: Začátečníci

Bollywood: Začátečníci

(IB63224, pravidelná výuka, začátek: 2. 10. 2019, konec: 12. 2. 2020)

V kurzu si můžete nejprve vyzkoušet první lekci a uhradit ji jednorázově za 150 Kč. 

středa 29. 01. | 19:45
60 minut

Jana Bagarová
Jana Bagarová
2 290 Kč

385

Bollywood: Začátečníci O kurzu

V kurzu si můžete nejprve vyzkoušet první lekci a uhradit ji jednorázově za 150 Kč. 

Bollywood

Vstupte na filmové plátno tanečním krokem! 

Bollywood je indický filmový tanec. Spojuje mnoho tanečních stylů, takže si na své přijde snad každý, kdo jej zkusí. Indické filmy jsou ho plné. Choreografie, které jsou pro filmovou společnost vytvořeny, patří k nejnápaditější taneční tvorbě světa.

Čistě stylově nelze bollywood nikam zařadit, neboť je kompozicí všech světových tanců. Mísí se v něm prvky z tradičních, folklórních indických tanců s pouličním hip hopem, kubánským reggaetonem i klasickým baletem. Typická pro tanec je filmová hudba, která vždy něco znázorňuje, má určitý energetický náboj a dle tohoto náboje se utváří celá choreografie.

Bollywood nadchne každého. Jste-li zvědaví, začněte. Jste-li nadšení, tančete. 

  • Úžasná hudba a krásné kostýmy
  • Ladné a dynamické choreografie
  • Exotický pohyb promíchaný s trendy styly

 

 

 

Co s sebou?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál přes boky, penízkový šátek nedoporučujeme. S sebou je dobré mít pití (voda bez příchutě). Chtějí-li být dámy stylově oblečeny, doporučujeme tzv. „Pandžábí“, což jsou volné kalhoty přes které je dlouhá halena s krátkými rukávy. Šátek, který je nedílnou součástí pandžábí dobře poslouží jako šerpa pro zvýraznění pasu. Na čelo bindi nebo tiku.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Jana Bagarová

Jana Bagarová

Moje motto: "Tanec je mou velkou vášní. Díky němu mohu vyjádřit vše, co se ve mně odehrává…“ O mně v kostce Jmenuji se Jana Bagarová, můžete mě znát pod uměleckým jménem Jayanti. Již od útlého věku se věnuji tancování, cvičení, zpěvu a herectví. Po vystudování Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně jsem se začala věnovat více cestování…

Více na profilu lektora