Centrum Tance logo
Začíná 03. 12. 2020
Bollywood dance

Bollywood dance

(IP72226, dap 10 people class, začátek: 3. 12. 2020, konec: 3. 12. 2020)

Vstupte na filmové plátno tanečním krokem!  Bollywood je indický filmový tanec. Spojuje mnoho tanečních stylů, takže si na své přijde snad každý, kdo jej zkusí. Indické filmy jsou ho plné. Choreografie, které jsou pro filmovou společnost vytvořeny, patří k nejnápaditější taneční tvorbě světa. Čistě stylově nelze bollywood… (pokračování níže)

čtvrtek 03. 12. | 20:45
60 minut

Dance Sandeep
Dance Sandeep

200 Kč

Bollywood dance O kurzu

Bollywood

Vstupte na filmové plátno tanečním krokem! 

Bollywood je indický filmový tanec. Spojuje mnoho tanečních stylů, takže si na své přijde snad každý, kdo jej zkusí. Indické filmy jsou ho plné. Choreografie, které jsou pro filmovou společnost vytvořeny, patří k nejnápaditější taneční tvorbě světa.

Čistě stylově nelze bollywood nikam zařadit, neboť je kompozicí všech světových tanců. Mísí se v něm prvky z tradičních, folklórních indických tanců s pouličním hip hopem, kubánským reggaetonem i klasickým baletem. Typická pro tanec je filmová hudba, která vždy něco znázorňuje, má určitý energetický náboj a dle tohoto náboje se utváří celá choreografie.

Bollywood nadchne každého. Jste-li zvědaví, začněte. Jste-li nadšení, tančete. 

  • Úžasná hudba a krásné kostýmy
  • Ladné a dynamické choreografie
  • Exotický pohyb promíchaný s trendy styly

 

 

 

Co s sebou?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál přes boky, penízkový šátek nedoporučujeme. S sebou je dobré mít pití (voda bez příchutě). Chtějí-li být dámy stylově oblečeny, doporučujeme tzv. „Pandžábí“, což jsou volné kalhoty přes které je dlouhá halena s krátkými rukávy. Šátek, který je nedílnou součástí pandžábí dobře poslouží jako šerpa pro zvýraznění pasu. Na čelo bindi nebo tiku.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Dance Sandeep

Dance Sandeep

Dance Sandeep, rodák z Hajdarábádu v Indii, je profesionální tanečník a choreograf žijící v Praze. Jeho specializací je bollywood, jihoindický street dance a urban dance. Zároveň ovládá i další taneční styly jako hip hop, house, MTV nebo vogue. V průběhu své více než desetileté taneční kariéry Sandeep vystoupil na mnoha akcích v Praze. Zároveň se…

Více na profilu lektora