Centrum Tance logo
Začíná 27. 09. 2022
Bollywood

Bollywood

(IP79267, otevřená lekce, začátek: 27. 9. 2022, konec: 27. 9. 2022)

Vstupte na filmové plátno tanečním krokem!  Bollywood je indický filmový tanec. Spojuje mnoho tanečních stylů, takže si na své přijde snad každý, kdo jej zkusí. Indické filmy jsou ho plné. Choreografie, které jsou pro filmovou společnost vytvořeny, patří k nejnápaditější taneční tvorbě světa. Čistě stylově nelze bollywood… (pokračování níže)

úterý 27. 09. | 17:00
60 minut

Štěpánka Haseena Rysová
Štěpánka Haseena Rysová

250 Kč


Prodej jednotlivých lekcí

Bollywood O kurzu

Vstupte na filmové plátno tanečním krokem! 

Bollywood je indický filmový tanec. Spojuje mnoho tanečních stylů, takže si na své přijde snad každý, kdo jej zkusí. Indické filmy jsou ho plné. Choreografie, které jsou pro filmovou společnost vytvořeny, patří k nejnápaditější taneční tvorbě světa.

Čistě stylově nelze bollywood nikam zařadit, neboť je kompozicí všech světových tanců. Mísí se v něm prvky z tradičních, folklórních indických tanců s pouličním hip hopem, kubánským reggaetonem i klasickým baletem. Typická pro tanec je filmová hudba, která vždy něco znázorňuje, má určitý energetický náboj a dle tohoto náboje se utváří celá choreografie.

Bollywood nadchne každého. Jste-li zvědaví, začněte. Jste-li nadšení, tančete. 

  • Úžasná hudba a krásné kostýmy
  • Ladné a dynamické choreografie
  • Exotický pohyb promíchaný s trendy styly

 

 

 

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Co potřebujete na lekci?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál přes boky, penízkový šátek nedoporučujeme. S sebou je dobré mít pití (voda bez příchutě). Chtějí-li být dámy stylově oblečeny, doporučujeme tzv. „Pandžábí“, což jsou volné kalhoty přes které je dlouhá halena s krátkými rukávy. Šátek, který je nedílnou součástí pandžábí dobře poslouží jako šerpa pro zvýraznění pasu. Na čelo bindi nebo tiku.

Štěpánka Haseena Rysová

Štěpánka Haseena Rysová

V Praze učím Bollywoodský tanec již 10. rokem. Moje babička byla Indka, a tak jednou po návratu z Indie, se ve mně probudily kořeny, a já jsem propadla kouzlu nádherného tance Bollywood. Pamatuji si, jak jsem byla nadšená melodiemi i tanečními variacemi, které jsem do té doby neznala. Začala jsem se tomuto tanci intenzivně věnovat nejdříve v…

Více na profilu lektora