Centrum Tance logo
Začíná 20. 03. 2021
Jóga s Alicí: Síla jara

Jóga s Alicí: Síla jara

(JB67540, seminář, začátek: 20. 3. 2021, konec: 20. 3. 2021)

Přijďte nabrat čerstvou energii a nadechněte se s radostí do jara. Budeme se bavit o očistných technikách, vyzkoušíte si dechová cvičení, která vás po zimě povzbudí a můžete si užít jarní jógovou praxi plnou rovnováhy. Jestli máte chuť vstoupit do jara s úsměvem, jste zváni...a navíc společně můžeme oslavit mezinárodní den… (pokračování níže)

sobota 20. 03. | 09:00
120 minut

Alice Mičunek
Alice Mičunek

390 Kč

Do kurzu není možné se přihlásit, protože je již plně obsazen.
Jóga s Alicí: Síla jara O kurzu

Přijďte nabrat čerstvou energii a nadechněte se s radostí do jara. Budeme se bavit o očistných technikách, vyzkoušíte si dechová cvičení, která vás po zimě povzbudí a můžete si užít jarní jógovou praxi plnou rovnováhy. Jestli máte chuť vstoupit do jara s úsměvem, jste zváni...a navíc společně můžeme oslavit mezinárodní den štěstí, který připadá právě na 20. 3. 2021.
Těším se na vás, Alice

Jóga

Udržujte své tělo vitální a zdravé až do vysokého věku! Jóga je nejdokonalejší poznatkový systém o člověku, který pojímá člověka jako celek a vede ho k sebepoznávání. Cvičení jógy má výrazný vliv na regeneraci tělesných orgánů, na zlepšení a optimalizaci jejich funkcí a na posílení imunitního systému. Má vliv také na pružnost a pročistění kůže, čímž napomáhá jejímu pomalejšímu stárnutí. Pozitivní vliv praktikování jógy na celou lidskou osobnost je nesporný.

Dle vyjádření lékařů a fyzioterapeutů mají jógové cviky stimulující a harmonizující vliv na žlázy, orgány a nervy a současně regenerují a pročišťují celé tělo. Při provádění ásan dochází k rytmickému střídání protichůdných pohybů jednotlivých částí těla, což způsobuje správné fungování lymfatického systému a lepší prokrvení daných orgánů. Tělo je tudíž lépe zásobováno kyslíkem a výživnými látkami a současně se rychleji zbavuje zplodin.

Slovy PhDr. Milady Bartoňové - významné osobnosti české jógy - je jóga "uměním života". Lze ji též označit jako životní moudrost, cestu. 

 

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Co potřebujete na lekci?

Doporučujeme pohodlné přiléhavé oblečení umožňující volný pohyb - tričko, body, tepláky, legíny. Cvičit lze bosky nebo v ponožkách ideálně s protiskluzovou podrážkou (nejlépší jsou prstové ponožky). Důležité je, aby Vám bylo oblečení pohodlné a Vy se v něm cítili dobře a pohyblivě. 

Z hygienických důvodů a pro vaše větší pohodlí si na lekce vezměte ručník, který budete pokládat na podložku. Při lekci se zapotíte. Ručník slouží k zachycení potu. V případě, že si ručník zapomenete, pak na konci lekce očistěte jogamatku dezinfekcí, která je k dispozici v sále.

K pití doporučujeme neochucenou vodu bez bublin.

Alice Mičunek

Alice Mičunek

Jóga je nezbytnou součástí mého života. Díky ní jsem se naučila žít svobodněji, opravdověji vnímat a radovat se. Tyto zkušenosti postupně narůstaly, až vznikla potřeba je předat dál. V roce 2014 jsem si splnila dlouhodobý sen a absolvovala jsem lektorský kurz jógy v indické Rishikeshi.  Specializuji se na klasickou hatha jógu. Mé lekce se běžně…

Více na profilu lektora