<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1516017178694353&ev=PageView&noscript=1" />
Centrum Tance
Začíná 11. 12. 2019
Restorativní jóga

Restorativní jóga

(JP63943, otevřená lekce, začátek: 11. 12. 2019, konec: 11. 12. 2019)

Přijďte se zregenerovat a zbavit stresu na jemnou jógu "nicnedělání" :) Principem je dlouhé spočinutí v restorativních jógových pozicích (cca 10-15minut), prohloubení dechu a maximální uvolnění těla a opečování sebe sama zevnitř :) V relaxaci vás lektorka povzbudí příjemnými vizualizacemi i muzikoterapeutickými prostředky … (pokračování níže)

středa 11. 12. | 18:30
60 minut

Vendulka Pánková
Vendulka Pánková

200

Restorativní jóga O kurzu

Přijďte se zregenerovat a zbavit stresu na jemnou jógu "nicnedělání" :) Principem je dlouhé spočinutí v restorativních jógových pozicích (cca 10-15minut), prohloubení dechu a maximální uvolnění těla a opečování sebe sama zevnitř :) V relaxaci vás lektorka povzbudí příjemnými vizualizacemi i muzikoterapeutickými prostředky (tibetské mísy, zvonkohra), využívat budeme i aromaterapii. Z lekce budete odcházet jako z pobytu v lázních - užijte si tuto malou "dovolenou" pro své tělo i duši!

Lekce není vhodná pro těhotné ženy v 1. trimestru, v případě zdravotních problémů, prosím, konzultujte s lektorkou.

Jóga

Udržujte své tělo vitální a zdravé až do vysokého věku! Jóga je nejdokonalejší poznatkový systém o člověku, který pojímá člověka jako celek a vede ho k sebepoznávání. Cvičení jógy má výrazný vliv na regeneraci tělesných orgánů, na zlepšení a optimalizaci jejich funkcí a na posílení imunitního systému. Má vliv také na pružnost a pročistění kůže, čímž napomáhá jejímu pomalejšímu stárnutí. Pozitivní vliv praktikování jógy na celou lidskou osobnost je nesporný.

Dle vyjádření lékařů a fyzioterapeutů mají jógové cviky stimulující a harmonizující vliv na žlázy, orgány a nervy a současně regenerují a pročišťují celé tělo. Při provádění ásan dochází k rytmickému střídání protichůdných pohybů jednotlivých částí těla, což způsobuje správné fungování lymfatického systému a lepší prokrvení daných orgánů. Tělo je tudíž lépe zásobováno kyslíkem a výživnými látkami a současně se rychleji zbavuje zplodin.

Slovy PhDr. Milady Bartoňové - významné osobnosti české jógy - je jóga "uměním života". Lze ji též označit jako životní moudrost, cestu. 

 

Co s sebou?

Doporučujeme pohodlné přiléhavé oblečení umožňující volný pohyb - tričko, body, tepláky, legíny. Cvičit lze bosky nebo v ponožkách ideálně s protiskluzovou podrážkou (nejlépší jsou prstové ponožky). Důležité je, aby Vám bylo oblečení pohodlné a Vy se v něm cítili dobře a pohyblivě. 

Z hygienických důvodů a pro vaše větší pohodlí si na lekce vezměte ručník, který budete pokládat na podložku. Při lekci se zapotíte. Ručník slouží k zachycení potu. V případě, že si ručník zapomenete, pak na konci lekce očistěte jogamatku dezinfekcí, která je k dispozici v sále.

K pití doporučujeme neochucenou vodu bez bublin.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Vendulka Pánková

Vendulka Pánková

Rozhovor s Vendulkou: Není pánev jako pánev Jak dlouho učím?V Centru Tance učím od září 2007, ale první lektorské zkušenosti jsem nabrala již dříve při výuce na rodné Vysočině. Čím mi orientální tanec přirostl k srdci? Občas mám pocit, že už je tam přirostlý odjakživa a vším :-). Ale pokud mám jmenovat, tak především pro ženskost, kterou…

Více na profilu lektora