Centrum Tance
Začíná 25. 04. 2020
Jóga smíchu (Hasja jóga)

Jóga smíchu (Hasja jóga)

(JP65150, seminář, začátek: 25. 4. 2020, konec: 25. 4. 2020)

Seminářem vás provede certifikovaná lektorka jógy smíchu Erika Kováčiková. Na semináři se dozvíte něco o vzniku, historii i účincích jógy smíchu a samozřejmě zažijete smícho-cviky na vlastní bránici. Těší se na vás, Erika!

sobota 25. 04. | 10:00
90 minut

Erika Kováčiková

290

Jóga smíchu (Hasja jóga) O kurzu

Seminářem vás provede certifikovaná lektorka jógy smíchu Erika Kováčiková. Na semináři se dozvíte něco o vzniku, historii i účincích jógy smíchu a samozřejmě zažijete smícho-cviky na vlastní bránici. Těší se na vás, Erika!

Jóga

Udržujte své tělo vitální a zdravé až do vysokého věku! Jóga je nejdokonalejší poznatkový systém o člověku, který pojímá člověka jako celek a vede ho k sebepoznávání. Cvičení jógy má výrazný vliv na regeneraci tělesných orgánů, na zlepšení a optimalizaci jejich funkcí a na posílení imunitního systému. Má vliv také na pružnost a pročistění kůže, čímž napomáhá jejímu pomalejšímu stárnutí. Pozitivní vliv praktikování jógy na celou lidskou osobnost je nesporný.

Dle vyjádření lékařů a fyzioterapeutů mají jógové cviky stimulující a harmonizující vliv na žlázy, orgány a nervy a současně regenerují a pročišťují celé tělo. Při provádění ásan dochází k rytmickému střídání protichůdných pohybů jednotlivých částí těla, což způsobuje správné fungování lymfatického systému a lepší prokrvení daných orgánů. Tělo je tudíž lépe zásobováno kyslíkem a výživnými látkami a současně se rychleji zbavuje zplodin.

Slovy PhDr. Milady Bartoňové - významné osobnosti české jógy - je jóga "uměním života". Lze ji též označit jako životní moudrost, cestu. 

 

Co s sebou?

Doporučujeme pohodlné přiléhavé oblečení umožňující volný pohyb - tričko, body, tepláky, legíny. Cvičit lze bosky nebo v ponožkách ideálně s protiskluzovou podrážkou (nejlépší jsou prstové ponožky). Důležité je, aby Vám bylo oblečení pohodlné a Vy se v něm cítili dobře a pohyblivě. 

Z hygienických důvodů a pro vaše větší pohodlí si na lekce vezměte ručník, který budete pokládat na podložku. Při lekci se zapotíte. Ručník slouží k zachycení potu. V případě, že si ručník zapomenete, pak na konci lekce očistěte jogamatku dezinfekcí, která je k dispozici v sále.

K pití doporučujeme neochucenou vodu bez bublin.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Erika Kováčiková

Erika Kováčiková se v roce 1997 stala duchovní zakladatelkou Centra Orientálního Tance. Erika se přes 20 let věnuje osobnostnímu rozvoji a vzdělávání dospělých, dětí i mládeže. Vystudovala andragogiku a vzdělávání dospělých. Je certifikovanou lektorkou jógy smíchu (Hasja jóga), kterou propaguje a učí v Čechách i na Moravě. Rok 1997: Začal se psát…

Více na profilu lektora