Centrum Tance logo
Začíná 15. 10. 2021
Malá škola jógy

Malá škola jógy

(JP66611, speciál, začátek: 15. 10. 2021, konec: 19. 11. 2021)

Termíny výuky Výuka zahrnuje 5 pátečních večerů. Termíny: 15.10.; 22.10.; 5.11.; 12.11.; 19.11. Lekce se nekoná 29.10.2021 Rádi byste se prohloubili své znalosti jógy? Zajímá vás více o vývoji, historii, principech a dalších aspektech jógy? Nebo s jógou zkušenost nemáte a rádi byste pronikli do hloubky její podstaty?  Náplň… (pokračování níže)

pátek 15. 10. | 18:30
120 minut

Karolina Štraus Idris
Karolina Štraus Idris

3 990 Kč

Malá škola jógy O kurzu

Termíny výuky

Výuka zahrnuje 5 pátečních večerů. Termíny: 15.10.; 22.10.; 5.11.; 12.11.; 19.11.

Lekce se nekoná 29.10.2021

Rádi byste se prohloubili své znalosti jógy? Zajímá vás více o vývoji, historii, principech a dalších aspektech jógy? Nebo s jógou zkušenost nemáte a rádi byste pronikli do hloubky její podstaty? 

Náplň 

 • základy jógy a jógové filozofie,
 • vývoj a historie jógy, pančakóša,
 • vhled do pantaňdžaliho systému jógy
 • principy optimálního a zdravého jógového pohybu,
 • jak budovat asány, jejich modifikace a asistence
 • techniky mindfulness - pránájám-, relaxace a meditace,
 • metodika domácí jógové praxe

Čeká vás hlubší pochopení jógy jako ucelené cesty k dosažení rovnováhy v životě.

Pro koho je speciál určený:

 • pro všechny, kteří jógu cvičí a chtějí získat ucelenější dovednosti a znalosti a nemají zájem se stát instruktorem jógy.
 • vhodný i pro začínající

Kde se lekce konají:

 • taneční prostor na Floře, Čáslavská 15, 3 min od metra
 • domácí útulné studio s posezením a možnosti uvařit si kávu a čaj
 • prostorný světlý zrcadlový sál s okny
 • veškeré zázemí (recepce, šatny, sprchy...)

Každý účastník obdrží podklady k výuce.
Při absolvování min. 4 lekcí z 5 obdrží Certifikát o absolvování školy jógy.

Garant & lektor: Karolina Štraus Idris

Jóga

Udržujte své tělo vitální a zdravé až do vysokého věku! Jóga je nejdokonalejší poznatkový systém o člověku, který pojímá člověka jako celek a vede ho k sebepoznávání. Cvičení jógy má výrazný vliv na regeneraci tělesných orgánů, na zlepšení a optimalizaci jejich funkcí a na posílení imunitního systému. Má vliv také na pružnost a pročistění kůže, čímž napomáhá jejímu pomalejšímu stárnutí. Pozitivní vliv praktikování jógy na celou lidskou osobnost je nesporný.

Dle vyjádření lékařů a fyzioterapeutů mají jógové cviky stimulující a harmonizující vliv na žlázy, orgány a nervy a současně regenerují a pročišťují celé tělo. Při provádění ásan dochází k rytmickému střídání protichůdných pohybů jednotlivých částí těla, což způsobuje správné fungování lymfatického systému a lepší prokrvení daných orgánů. Tělo je tudíž lépe zásobováno kyslíkem a výživnými látkami a současně se rychleji zbavuje zplodin.

Slovy PhDr. Milady Bartoňové - významné osobnosti české jógy - je jóga "uměním života". Lze ji též označit jako životní moudrost, cestu. 

 

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Co potřebujete na lekci?

Doporučujeme pohodlné přiléhavé oblečení umožňující volný pohyb - tričko, body, tepláky, legíny. Cvičit lze bosky nebo v ponožkách ideálně s protiskluzovou podrážkou (nejlépší jsou prstové ponožky). Důležité je, aby Vám bylo oblečení pohodlné a Vy se v něm cítili dobře a pohyblivě. 

Z hygienických důvodů a pro vaše větší pohodlí si na lekce vezměte ručník, který budete pokládat na podložku. Při lekci se zapotíte. Ručník slouží k zachycení potu. V případě, že si ručník zapomenete, pak na konci lekce očistěte jogamatku dezinfekcí, která je k dispozici v sále.

K pití doporučujeme neochucenou vodu bez bublin.

Karolina Štraus Idris

Karolina Štraus Idris

  Lektor s více než dvacetiletou zkušeností v oblasti orientálního tance a jógy ("Věřím, že vědomý pohyb je cesta k poznání sebe sama a následně je to cesta, která vede ven.") Zakladatelka, trenérka a choreografka taneční skupiny Matahari Group (od r. 2007); s více jak 20 cenami z mezinárodních a tuzemských tanečních soutěží a festivalů patří…

Více na profilu lektora