Centrum Tance logo
Začíná 31. 12. 2021
Jóga

Jóga

(JP76181, speciál, Po domluvě s lektorkou)

Speciální nabídka 4 seancí jógové terapie v hodnotě 3 900 Kč zdarma pro klienty Centra Tance, kteří se budou podílet na případové studii lektorky. Jógová terapie je proces, ve kterém je klientovi připraven program šitý na míru na základě jeho/jejích zdravotních problémů/diagnózy, jako prevence nebo podpora při regeneraci po… (pokračování níže)

pátek 31. 12. | 23:00
60 minut

Karolina Štraus Idris
Karolina Štraus Idris

3 900 Kč

Jóga O kurzu

Speciální nabídka 4 seancí jógové terapie v hodnotě 3 900 Kč zdarma pro klienty Centra Tance, kteří se budou podílet na případové studii lektorky.

Jógová terapie je proces, ve kterém je klientovi připraven program šitý na míru na základě jeho/jejích zdravotních problémů/diagnózy, jako prevence nebo podpora při regeneraci po prodělání nemoci. Cílí na harmonizaci všech složek lidského bytí na úrovní fyzického a mentálního těla a dechu. Tento program v sobě zahrnuje nejen specifické jógové techniky. Jedná se o terapii, která klienta podpoří na jeho životní cestě, posílí zdraví, dodává pocit kontroly a vitality, probíhá bezbolestně a v souladu s nastavenou léčbou ošetřujících lékařů. Terapie je určená téměř pro všechny, včetně lidí, kteří se s jógou nikdy nesetkali. Píšeme „téměř“ proto, že jsou samozřejmě případy, kdy tato terapie vhodná není, mj. pro děti.

Do přihlášky prosím uveďte druh Vaší diagnózy (stačí obecně).

V případě, že si přejete mít terapii zdarma, souhlasíte s předáním 

Více informací

Jóga

Udržujte své tělo vitální a zdravé až do vysokého věku! Jóga je nejdokonalejší poznatkový systém o člověku, který pojímá člověka jako celek a vede ho k sebepoznávání. Cvičení jógy má výrazný vliv na regeneraci tělesných orgánů, na zlepšení a optimalizaci jejich funkcí a na posílení imunitního systému. Má vliv také na pružnost a pročistění kůže, čímž napomáhá jejímu pomalejšímu stárnutí. Pozitivní vliv praktikování jógy na celou lidskou osobnost je nesporný.

Dle vyjádření lékařů a fyzioterapeutů mají jógové cviky stimulující a harmonizující vliv na žlázy, orgány a nervy a současně regenerují a pročišťují celé tělo. Při provádění ásan dochází k rytmickému střídání protichůdných pohybů jednotlivých částí těla, což způsobuje správné fungování lymfatického systému a lepší prokrvení daných orgánů. Tělo je tudíž lépe zásobováno kyslíkem a výživnými látkami a současně se rychleji zbavuje zplodin.

Slovy PhDr. Milady Bartoňové - významné osobnosti české jógy - je jóga "uměním života". Lze ji též označit jako životní moudrost, cestu. 

 

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Co potřebujete na lekci?

Doporučujeme pohodlné přiléhavé oblečení umožňující volný pohyb - tričko, body, tepláky, legíny. Cvičit lze bosky nebo v ponožkách ideálně s protiskluzovou podrážkou (nejlépší jsou prstové ponožky). Důležité je, aby Vám bylo oblečení pohodlné a Vy se v něm cítili dobře a pohyblivě. 

Z hygienických důvodů a pro vaše větší pohodlí si na lekce vezměte ručník, který budete pokládat na podložku. Při lekci se zapotíte. Ručník slouží k zachycení potu. V případě, že si ručník zapomenete, pak na konci lekce očistěte jogamatku dezinfekcí, která je k dispozici v sále.

K pití doporučujeme neochucenou vodu bez bublin.

Karolina Štraus Idris

Karolina Štraus Idris

  Lektor s více než dvacetiletou zkušeností v oblasti orientálního tance a jógy ("Věřím, že vědomý pohyb je cesta k poznání sebe sama a následně je to cesta, která vede ven.") Zakladatelka, trenérka a choreografka taneční skupiny Matahari Group (od r. 2007); s více jak 20 cenami z mezinárodních a tuzemských tanečních soutěží a festivalů patří…

Více na profilu lektora