Centrum Tance logo
Contemporary & Jazz dance

Contemporary & Jazz dance

(MB66077, pravidelná výuka, začátek: 26. 2. 2020, konec: 24. 6. 2020)

Taneční styl contemporary (moderní tanec) využívá zejména prvky klasického, moderního a jazzového tance, ale nemá žádná striktní omezení. Důležité je vystižení hudby pohybem a vyjádření vlastních pocitů a myšlenek. Cílem je, abychom na lekcích společně vytvořili skvělou atmosféru a užili si tanec plnými doušky. Současný tanec … (pokračování níže)

středa 01. 04. | 18:30
60 minut

Kateřina Šalounová
Kateřina Šalounová
2 290 Kč

1 655

Contemporary & Jazz dance O kurzu

Taneční styl contemporary (moderní tanec) využívá zejména prvky klasického, moderního a jazzového tance, ale nemá žádná striktní omezení. Důležité je vystižení hudby pohybem a vyjádření vlastních pocitů a myšlenek. Cílem je, abychom na lekcích společně vytvořili skvělou atmosféru a užili si tanec plnými doušky. Současný tanec (contemporary) propojíme i s prvky jazzového tance. 

Contemporary dance

Hrajte si se svým vlastním tělem! Je to ten nejkrásnější nástroj.

Contemporary dance neboli současný tanec patří mezi moderní taneční styly. Podstatou contemporary je propojit mysl s tělem a vyjádřit prostřednictvím tance své myšlenky a pocity. Contemporary je dynamický a expresivní tanec. Využívá izolace těla, skoky, piruety, uvolnění, floorwork, improvizaci a další taneční prvky. Je charakteristický uvolněním a otevřením těla a nejen fyzickou a uměleckou ale i duševní činností. 

Koncepce hodiny:

  • protažení, stretching – zahřátí svalů, zvýšení flexibility
  • trenink základy baletu pro správné držení těla, technika Graham, Lemon a další.
  • posilování – především břicho, ruce a nohy
  • choreografie – ve stylu contemporary (vystihnout muzikalitu hudby, expresivní pohyby) nebo lyrical jazz (snaha vyjádřit text písně a emoce tanečníka)

Contemporary dance pracuje s pohybem v prostoru i uvnitř těla; uvědomění celého těla a hledání způsobu, jak ho dokonale ovládat. I v naprostém uvolnění se skrývá obrovské soustředění na vlastní tělo. V contemporary dance se hodně využívají techniky jako floorwork, upside-down, improvizace a kontaktní improvizace atd. 

Co s sebou?

Doporučujeme pohodlné přiléhavé oblečení umožňující volný pohyb - tričko, body, tepláky, legíny, kalhoty. Kdo nechce tančit bosky nebo v ponožkách, může zvolit měkké taneční boty jazzovky. Důležité je, aby Vám bylo oblečení pohodlné a Vy se v něm cítili dobře a pohyblivě. Malý ručník a pití sebou - budeme se hodně pohybovat.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Kateřina Šalounová

Kateřina Šalounová

Vystudovala jsem taneční pedagogiku na Janáčkově akademii múzických umění, šest let jsem pracovala v ZUŠ v Blansku jako taneční pedagožka dětí i dospělých. Věnuji se také tanečnímu souboru paní Holenkové, pro který vedu taneční hodiny a vytvářím choreografie. Vedu hodiny lidového, klasického tance i současného/moderního tance, který je postaven na…

Více na profilu lektora