Centrum Tance logo
Začíná 01. 04. 2021
Taneční technika (balet a moderna)

Taneční technika (balet a moderna)

(MB71959, pravidelný kurz, začátek: 1. 4. 2021, konec: 24. 6. 2021)

Chcete zamakat na taneční technice a tanečním projevu? Pak jsou tyto lekce přesně pro vás.Na lekcích vás čeká pilování taneční techniky - základy baletu a moderního tance. Lekce bude obsahovat stretching, posilování, jednoduché akrobatické prvky z moderního tance a základní prvky z baletu.Tato lekce je vhodná pro všechny… (pokračování níže)

čtvrtek 01. 04. | 20:00
60 minut

Daniel Sýkora
Daniel Sýkora

1 790 Kč

Taneční technika (balet a moderna) O kurzu

Chcete zamakat na taneční technice a tanečním projevu? Pak jsou tyto lekce přesně pro vás.
Na lekcích vás čeká pilování taneční techniky - základy baletu a moderního tance. Lekce bude obsahovat stretching, posilování, jednoduché akrobatické prvky z moderního tance a základní prvky z baletu.
Tato lekce je vhodná pro všechny pokročilosti, i úplné začátečníky.

Moderní tance

Moderní tanec představuje naprostou svobodu projevu. Schovává v sobě 7 tanečních stylů: contemporary dance, jazz dance, jazz funk, muzikálový tanec, scénický tanec, taneční improvizaci, swingové tance (swing, lindy hop, charleston ...).

Moderní tanec je uznávanou uměleckou formou svobodného projevu všech lidí, kteří chtějí tvořit. Představuje takovou malou tanenčí revoluci, která začala ve 20. letech minulého století a měla cíl oprostit se od klasického a přesně definovaného baletu. Ubíral se cestou s ohledem na individualitu, základní životní potřeby rituálů a víry, obyčejnost, výrazovost a emotivnost.
Podporuje tvůrčí činnosti tanečníků a choreografů.

Při výběru hudby nejste vůbec ničím omezeni. Záleží na tanečníkovi, na jaký hudební podklad se mu tančí nejlépe a jaký si pro svou interpretaci vybere.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Co potřebujete na lekci?

Doporučujeme sportovně taneční oblečení z dobře savého materiálu - tričko, tepláky, taneční boty s odpruženou podrážkou, tenisky, sálovou sportovní obuv apod. Během tance se zapotíte, proto doporučujeme vzít si s sebou ručník.

Daniel Sýkora

Daniel Sýkora

Jsem absolvent Taneční konzervatoře v Brně. Mám za sebou praxi ve výuce tance jako vedoucí tanečního oboru ZUŠ ve Strážnici. V současné době také tancuji a vyučuji v taneční skupině Balanc Velké Bílovice - zaměřené na Contemporary.  Mám rád práci s lidmi, kteří o tanec projeví zájem. Můj oblíbený styl je Contemporary Fusion, u kterého lze do…

Více na profilu lektora