<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1516017178694353&ev=PageView&noscript=1" />
Centrum Tance
search
clear
Muzikálová choreografie: Vánoční zázrak

Kristýna Lokvencová
Kristýna Lokvencová

150

info Tento kurz již skončil,
proto není možné se do něj
přihlásit.

Muzikálová choreografie: Vánoční zázrak

O kurzu

Zatančete si v muzikálu! Čeká vás vánoční tematika v podobě Vánočního zázraku. Splňte si sny a vystupte z řady. Přestaňte být šedou myší a buďte tím, kým chcete být ... a tam, kde umí žít!

Naučíme vás:

  • Být na parketu nebo jevišti jako doma.
  • Umět si hrát se svým tělem i výrazem.
  • Znát správnou techniku pohybů.
  • Užít si každou vteřinu choreografie.

Muzikálový tanec

Muzikál vznikl v první polovině dvacátého století v USA. Na jeho vzniku se podílelo více žánrů (např. opereta, revue, singspiel). V dnešní době slovo muzikál zahrnuje muzikálový film, divadelní inscenaci muzikálu nebo muzikálové divadlo. Všechny tyto druhy muzikálu mají však jedno společné – spojují literaturu, hudbu a tanec. 
Kurzy muzikálového tance jsou určeny pro všechny milovníky muzikálu v jakékoliv podobě, ale i pro ty, kteří milují výrazový tanec. Hlavní náplní kurzu budou choreografie, na kterých budeme průběžně pracovat. Dále si osvojíte základy techniky moderního tance a baletu (především držení těla).
Cílem kurzů muzikálového tance je naučit se nejen taneční kroky, ale také ponořit se do příběhu, vnímat hudbu a naučit se mluvit prostřednictvím těla. 
Oblečení: Hlavně pohodlné, savé, aby neomezovalo pohyb. Nedoporučuji sukně.
Boty: Taneční obuv, piškoty, ponožky nebo na boso. Nedoporučuji tenisky apod.

Co s sebou?

Doporučujeme pohodlné přiléhavé oblečení umožňující volný pohyb - tričko, body, tepláky, legíny, kalhoty. Kdo nechce tančit bosky nebo v ponožkách, může zvolit měkké taneční boty jazzovky. Důležité je, aby Vám bylo oblečení pohodlné a Vy se v něm cítili dobře a pohyblivě. Malý ručník a pití sebou - budeme se hodně pohybovat.

Kristýna Lokvencová

Kristýna Lokvencová

1994 byl rok, kdy začala navštěvovat scénický a moderní tanec na ZUŠ Františka Drdly. S tanečním souborem GEN ZUŠ Žďár nad Sázavou se zúčastnila mnoha soutěží a krajských přehlídek, z nichž soubor úspěšně postupoval na Mistrovství České republiky. Po ukončení ZUŠ se snažila najít taneční styl, který by spojoval ladné taneční pohyby se zdravým…

Více na profilu lektora