<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1516017178694353&ev=PageView&noscript=1" />
Centrum Tance
search
clear
Jazz Dance

event čtvrtek 23. 05. | 18:30
60 minut

Květa Hofnerová
Květa Hofnerová
2 690 Kč

900

info Kapacita tohoto kurzu
je již naplněna. Můžete se však
přihlásit jako náhradník.
Přihlásit / registrovat

Jazz Dance

O kurzu

Jazz dance je více než tanec. Je báječným způsobem relaxace pro hravé lidi. Lekce je zaměřena na práci s rytmem typickým pro jazzový tanec (synkopaci) a dynamikou.

V krátkých tanečních variacích si osvojíte základní technické principy jazzového tance, kterými jsou např. izolované pohyby různých částí těla (hlavy, hrudníku, ramen, pánve), rotace, a také se naučíte další pohyby, které se v jazzovém tanci mohou objevovat.

Pro zajímavost: Jazz dance je úzce spjat s historií amerického hudebního divadla a se vznikem muzikálu.

Jazz Dance

Jazz dance je více než tanec. Je báječným způsobem relaxace pro hravé lidi. Jazz dance je velmi dynamický pohyb, kterým tanečník dokáže dobře vyjádřit svoje rozpoložení či přesně vystihnout charakter role, jenž mu byla přidělena... Jazz dance je úzce spjat s historií amerického hudebního divadla a se vznikem muzikálu. 

V krátkých tanečních variacích si osvojíte základní technické principy jazzového tance. Základními technikami jazzového tance jsou izolace (schopnost ovládat odděleně pohyb jednotlivých částí těla, např. pohyby hlavy, ramen, hrudníku, pánve, nohou a jejich následné spojení) a charakteristické střídání momentu napětí a spontánního uvolnění celého těla. 
Dále jsou to základní jazzové pohyby, jako chůze, běh, poskoky, skoky, piruety, pády, nízké polohy a jejich kombinace.

Miluj tanec v sobě, a ne sebe v tanci. (Frank Towen)

Co s sebou?

Doporučujeme pohodlné přiléhavé oblečení umožňující volný pohyb - tričko, body, tepláky, legíny, kalhoty. Kdo nechce tančit bosky nebo v ponožkách, může zvolit měkké taneční boty jazzovky. Důležité je, aby Vám bylo oblečení pohodlné a Vy se v něm cítili dobře a pohyblivě. Malý ručník a pití sebou - budeme se hodně pohybovat.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Květa Hofnerová

Květa Hofnerová

Tanci se věnuje od r. 1997, kdy začala navštěvovat taneční obor při ZUŠ Litvínov. V r. 1999 se stala členkou taneční skupiny Křeč ZUŠ Litvínov – skupina se účastnila mnoha soutěží a pravidelně postupovala z regionálních kol na Mistrovství České republiky.  Od r. 2008 do r. 2010 byla součástí taneční skupiny Cramps Dance, o.s., kterou tvořili…

Více na profilu lektora