<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1516017178694353&ev=PageView&noscript=1" />
Centrum Tance
Swing a charleston sólo

Swing a charleston sólo

(MP61964, pravidelná výuka, začátek: 23. 10. 2019, konec: 8. 1. 2020)

Kurz je určen pro všechny, kteří si chtějí zatančit v rytmu swingu. Lekce nevyžadují předchozí pohybové či taneční zkušenosti. Seznámíte se se základní taneční technikou a jednoduchými vazbami sólo jazzu a charlestonu. Naučíte se vnímat swingovou a jazzovou hudbu a její základní struktury. A hlavně si užijete spoustu zábavy.  … (pokračování níže)

středa 18. 12. | 20:00
60 minut

Tereza Kopecká
Tereza Kopecká
1 650 Kč

330

Swing a charleston sólo O kurzu

Kurz je určen pro všechny, kteří si chtějí zatančit v rytmu swingu. Lekce nevyžadují předchozí pohybové či taneční zkušenosti. Seznámíte se se základní taneční technikou a jednoduchými vazbami sólo jazzu a charlestonu. Naučíte se vnímat swingovou a jazzovou hudbu a její základní struktury. A hlavně si užijete spoustu zábavy. 

Kurz je určen pro sólové tanečnice a tanečníky. 

Swing sólo

Nastupte s námi do STROJE ČASU na taneční výlet do minulosti! 

Optimistický a uhlazený swing patří mezi jazzové styly, který největší rozkvět zažil ve třicátých a čtyřicátých letech minulého století. Swing s ohledem na dobu, v níž se společnost ocitla, představoval novou naději, nevázanost a hravost.

Jak nejlépe překonáváme krizi? Veselou hudbou a tancem! 

Ve swingu se mísí černošská a bělošská hudba, dává prostor pro párové i sólové tancování, pro taneční figury i hravou improvizaci.

Co s sebou?

Doporučujeme pohodlné přiléhavé oblečení umožňující volný pohyb - tričko, body, tepláky, legíny, kalhoty. Kdo nechce tančit bosky nebo v ponožkách, může zvolit měkké taneční boty jazzovky. Důležité je, aby Vám bylo oblečení pohodlné a Vy se v něm cítili dobře a pohyblivě. Malý ručník a pití sebou - budeme se hodně pohybovat.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Tereza Kopecká

Tereza Kopecká

Podupáváte-li si nohou kdykoliv slyšíte hudbu, klepete prsty o stůl do rytmu nebo se jen vždy ohromeně díváte na staré filmy s Fredem Astairem a říkáte si, taky bych se to jednou chtěla naučit. Step je láska na celý život. Stejně jako jsem mu podlehla já a věnuji se mu již od svých osmi let, můžete kouzlu stepu propadnout i vy. Výhoda tohoto tance…

Více na profilu lektora