<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1516017178694353&ev=PageView&noscript=1" />
Centrum Tance
Začíná 12. 09. 2019
Nábor do skupiny Dancing people

Nábor do skupiny Dancing people

(MP62415, otevřená lekce, začátek: 12. 9. 2019, konec: 12. 9. 2019)

Chceš být součástí skupiny? Chceš vystupovat? Chceš ukázat, co v tobě je? Přijď, ať uvidíme, jestli máš potenciál, chuť a týmového ducha. Eva Šebestová je tanečnice a lektorka, která tě dokáže nadchnout, přesvědčit o tvých přednostech a zaměřit se na tvé nedostatky, aby se staly tvými přednostmi. Vystudovala konzervatoř a balet… (pokračování níže)

čtvrtek 12. 09. | 19:00
60 minut

Eva Šebestová
Eva Šebestová

200

Nábor do skupiny Dancing people O kurzu

Chceš být součástí skupiny? Chceš vystupovat? Chceš ukázat, co v tobě je? Přijď, ať uvidíme, jestli máš potenciál, chuť a týmového ducha.

Eva Šebestová je tanečnice a lektorka, která tě dokáže nadchnout, přesvědčit o tvých přednostech a zaměřit se na tvé nedostatky, aby se staly tvými přednostmi. Vystudovala konzervatoř a balet je její doménou, nicméně učí a baví ji contemporary pro volnost projevu, současně je akreditovanou lektorkou power jógy. Miluje pohyb a nedokáže si bez něj představit svůj život. Je svědomitá, srdečná a komunikativní. Pod jejím vedením máš pocit, že jsi při ohlédnutí zpět, ušel pořádný kus cesty.

Na konkurzu ti řekne, jaké jsou cíle taneční skupiny, co bude náplní lekcí a výhody pro členy skupiny Centra Tance.

Contemporary dance

Hrajte si se svým vlastním tělem! Je to ten nejkrásnější nástroj.

Contemporary dance neboli současný tanec patří mezi moderní taneční styly. Podstatou contemporary je propojit mysl s tělem a vyjádřit prostřednictvím tance své myšlenky a pocity. Contemporary je dynamický a expresivní tanec. Využívá izolace těla, skoky, piruety, uvolnění, floorwork, improvizaci a další taneční prvky. Je charakteristický uvolněním a otevřením těla a nejen fyzickou a uměleckou ale i duševní činností. 

Koncepce hodiny:

  • protažení, stretching – zahřátí svalů, zvýšení flexibility
  • trenink základy baletu pro správné držení těla, technika Graham, Lemon a další.
  • posilování – především břicho, ruce a nohy
  • choreografie – ve stylu contemporary (vystihnout muzikalitu hudby, expresivní pohyby) nebo lyrical jazz (snaha vyjádřit text písně a emoce tanečníka)

Contemporary dance pracuje s pohybem v prostoru i uvnitř těla; uvědomění celého těla a hledání způsobu, jak ho dokonale ovládat. I v naprostém uvolnění se skrývá obrovské soustředění na vlastní tělo. V contemporary dance se hodně využívají techniky jako floorwork, upside-down, improvizace a kontaktní improvizace atd. 

Co s sebou?

Doporučujeme pohodlné přiléhavé oblečení umožňující volný pohyb - tričko, body, tepláky, legíny, kalhoty. Kdo nechce tančit bosky nebo v ponožkách, může zvolit měkké taneční boty jazzovky. Důležité je, aby Vám bylo oblečení pohodlné a Vy se v něm cítili dobře a pohyblivě. Malý ručník a pití sebou - budeme se hodně pohybovat.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Eva Šebestová

Eva Šebestová

Miluji to, co dělám, proto se stále snažím, lásku k tanci a k cvičení, lidem předávat. Klienti si mohou na mých hodinách duševně odpočinout, naučit se pracovat se svým tělem a posouvat i své možnosti. Dosažené vzdělání Studium na Taneční konzervatoři v Praze, kurz trenér zdravotní výchovy, seminář: základy psychosomatiky.Angažmá v baletním…

Více na profilu lektora