<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1516017178694353&ev=PageView&noscript=1" />
Centrum Tance
Začíná 30. 11. 2019
Kankán (cancan)

Kankán (cancan)

(MP64058, seminář, začátek: 30. 11. 2019, konec: 30. 11. 2019)

Tančete jako pravé francouzské kabaretní tanečnice! Naučte se populární, energický tanec, který omámil pařížské diváky Moulin Rouge už před více než sto lety. Charakteristické vykopávání nohou, manipulace se sukní, jednodušší choreografie a hlavně spousta zábavy.  Tanec, který vznikl po roce 1830, si s vámi zatančí lektorka… (pokračování níže)

sobota 30. 11. | 10:00
90 minut

Tereza Kopecká
Tereza Kopecká

290

Kankán (cancan) O kurzu

Tančete jako pravé francouzské kabaretní tanečnice!

Naučte se populární, energický tanec, který omámil pařížské diváky Moulin Rouge už před více než sto lety. Charakteristické vykopávání nohou, manipulace se sukní, jednodušší choreografie a hlavně spousta zábavy. 

Tanec, který vznikl po roce 1830, si s vámi zatančí lektorka Terka Kopecká. 

Pozn. Přineste si vlastní dlouhou sukni, případně i boty na nižším podpatku. 

Muzikálový tanec

Zahrát si v muzikálu - v rytmu jazzu!

  • Být na parketu nebo jevišti jako doma ...
  • Umět si hrát se svým tělem i výrazem ...
  • Znát správnou techniku pohybů ...
  • Užít si každou vteřinu choreografie ...

Splňte si sny a vystupte z řady. Přestaňte být šedou myší a buďte tím, kým chcete být ... a tam, kde umí žít!

Kurzy muzikálového tance jsou určeny pro všechny milovníky muzikálu v jakékoliv podobě, ale i pro ty, kteří milují výrazový tanec. Hlavní náplní kurzu budou choreografie, na kterých budeme průběžně pracovat. Dále si osvojíte základy techniky moderního tance a baletu (především držení těla).
Cílem je naučit se nejen taneční kroky, ale také se ponořit do příběhu, vnímat hudbu a naučit se mluvit prostřednictvím těla tak, abychom se ve finále mohli cítit jako muzikálová hvězda a zatančit si bez ostychu s energií a radostí, jako bychom stáli na jevišti před vyprodaným hledištěm.

Muzikál vznikl v první polovině dvacátého století v USA. Na jeho vzniku se podílelo více žánrů (např. opereta, revue, singspiel). V dnešní době slovo muzikál zahrnuje muzikálový film, divadelní inscenaci muzikálu nebo muzikálové divadlo. Všechny tyto druhy muzikálu mají však jedno společné – spojují literaturu, hudbu a tanec. 

Co s sebou?

Doporučujeme pohodlné přiléhavé oblečení umožňující volný pohyb - tričko, body, tepláky, legíny, kalhoty. Kdo nechce tančit bosky nebo v ponožkách, může zvolit měkké taneční boty jazzovky. Důležité je, aby Vám bylo oblečení pohodlné a Vy se v něm cítili dobře a pohyblivě. Malý ručník a pití sebou - budeme se hodně pohybovat.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Tereza Kopecká

Tereza Kopecká

Podupáváte-li si nohou kdykoliv slyšíte hudbu, klepete prsty o stůl do rytmu nebo se jen vždy ohromeně díváte na staré filmy s Fredem Astairem a říkáte si, taky bych se to jednou chtěla naučit. Step je láska na celý život. Stejně jako jsem mu podlehla já a věnuji se mu již od svých osmi let, můžete kouzlu stepu propadnout i vy. Výhoda tohoto tance…

Více na profilu lektora