Centrum Tance
Začíná 14. 03. 2020
20's Charleston Vintage Party

20's Charleston Vintage Party

(MP66715, seminář, začátek: 14. 3. 2020, konec: 14. 3. 2020)

Charleston Vintage Party je jedinečným tanečním seminářem, kde se z vás stanou ty pravé Flapper girls! Zatančete si v duchu 20. let minulého století. Máte doma vintage kousky, které se vám jen tak válí doma ve skříni? Pojďme si společně zatančit a rovnou se na to i vkusně obléknout. Už žádně tepláky!   Pzn. Dress code není… (pokračování níže)

sobota 14. 03. | 10:00
90 minut

Tereza Kopecká
Tereza Kopecká

290

20's Charleston Vintage Party O kurzu

Charleston Vintage Party je jedinečným tanečním seminářem, kde se z vás stanou ty pravé Flapper girls!

Zatančete si v duchu 20. let minulého století. Máte doma vintage kousky, které se vám jen tak válí doma ve skříni? Pojďme si společně zatančit a rovnou se na to i vkusně obléknout. Už žádně tepláky!  

Pzn. Dress code není podmínkou, ale abychom si to užili se vším všudy, doporučujeme se obléknout alá 20.-30. léta

Charleston sólo

CHARLESTON SLUŠÍ NOHÁM DO "X" I DO "O"! Konečně tanec pro všechny "X-ovky" i "O-čkaře". Charlestonová horečka znovu útočí na ženy, dívky i mužské protějšky 21. století. Evropa zažívá 2. kolo Golden/Roaring Twenties tedy "zlatá" či "báječná" dvacátá léta, kdy charlestonem žil celý svět. 

Možná, že po lekcích charlestonu vás uvidíme tančit charleston na ulicích, v tančírnách, doma a prostě všude, kde bude kousek místa a parta lidí, kteří si dokáží užívat radosti života plnými doušky. Ukáže čas, kdo z vás se stane další Josephine Bakerovou, která v roce 1925 na turné v Berlíně svým úchvatným tancem a malou banánovou sukénkou způsobila, že se charleston stal nesmrtelným tancem.

Charleston pochází z USA. Byl pojmenován dle města Charleston v Jižní Karolině. V roce 1922 debutoval na Broadwayi a o 3 roky později zaplavil Evropu. Tančil se na ragtime jazz a tanečnice se nazývaly flappers. The Charleston skladatele a pianisty Jamese P. Johnsona a stala se jedním z nejpopulárnějších hitů desetiletí. 

 

Co s sebou?

Doporučujeme pohodlné přiléhavé oblečení umožňující volný pohyb - tričko, body, tepláky, legíny, kalhoty. Kdo nechce tančit bosky nebo v ponožkách, může zvolit měkké taneční boty jazzovky. Důležité je, aby Vám bylo oblečení pohodlné a Vy se v něm cítili dobře a pohyblivě. Malý ručník a pití sebou - budeme se hodně pohybovat.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Tereza Kopecká

Tereza Kopecká

Podupáváte-li si nohou kdykoliv slyšíte hudbu, klepete prsty o stůl do rytmu nebo se jen vždy ohromeně díváte na staré filmy s Fredem Astairem a říkáte si, taky bych se to jednou chtěla naučit. Step je láska na celý život. Stejně jako jsem mu podlehla já a věnuji se mu již od svých osmi let, můžete kouzlu stepu propadnout i vy. Výhoda tohoto tance…

Více na profilu lektora