Centrum Tance logo
Contemporary dance

Contemporary dance

(MP71120, pravidelný kurz, začátek: 14. 9. 2020, konec: 8. 2. 2021)

V tomto semestru bych se ráda zaměřila na prožití současného tance opravdu fyzicky celým tělem. Budu používat různá cvičení na zapnutí a uvolnění celého těla. Chtěla bych tanečníkům otevřít nové možnosti tance, a to poznáním různorodého pohybového materiálu a dalších pohybových možností. Z materiálu se bude postupně stavět jedna… (pokračování níže)

pondělí 26. 10. | 17:00
60 minut

Žanet M.
Žanet M.
3 390 Kč

2 545 Kč

Do kurzu není možné se přihlásit, protože je již plně obsazen.

Contemporary dance O kurzu

V tomto semestru bych se ráda zaměřila na prožití současného tance opravdu fyzicky celým tělem. Budu používat různá cvičení na zapnutí a uvolnění celého těla. Chtěla bych tanečníkům otevřít nové možnosti tance, a to poznáním různorodého pohybového materiálu a dalších pohybových možností. Z materiálu se bude postupně stavět jedna delší vazba a druhá kratší, která se bude častěji obměňovat. To všechno bude doprovázet fyzický výkon a výdrž, proto bude součástí hodin i posilování a stretching, při kterém se rozehřejeme a připravíme na prožití tance celým tělem.

Contemporary dance

Hrajte si se svým vlastním tělem! Je to ten nejkrásnější nástroj.

Contemporary dance neboli současný tanec patří mezi moderní taneční styly. Podstatou contemporary je propojit mysl s tělem a vyjádřit prostřednictvím tance své myšlenky a pocity. Contemporary je dynamický a expresivní tanec. Využívá izolace těla, skoky, piruety, uvolnění, floorwork, improvizaci a další taneční prvky. Je charakteristický uvolněním a otevřením těla a nejen fyzickou a uměleckou ale i duševní činností. 

Koncepce hodiny:

  • protažení, stretching – zahřátí svalů, zvýšení flexibility
  • trenink základy baletu pro správné držení těla, technika Graham, Lemon a další.
  • posilování – především břicho, ruce a nohy
  • choreografie – ve stylu contemporary (vystihnout muzikalitu hudby, expresivní pohyby) nebo lyrical jazz (snaha vyjádřit text písně a emoce tanečníka)

Contemporary dance pracuje s pohybem v prostoru i uvnitř těla; uvědomění celého těla a hledání způsobu, jak ho dokonale ovládat. I v naprostém uvolnění se skrývá obrovské soustředění na vlastní tělo. V contemporary dance se hodně využívají techniky jako floorwork, upside-down, improvizace a kontaktní improvizace atd. 

Co s sebou?

Doporučujeme pohodlné přiléhavé oblečení umožňující volný pohyb - tričko, body, tepláky, legíny, kalhoty. Kdo nechce tančit bosky nebo v ponožkách, může zvolit měkké taneční boty jazzovky. Důležité je, aby Vám bylo oblečení pohodlné a Vy se v něm cítili dobře a pohyblivě. Malý ručník a pití sebou - budeme se hodně pohybovat.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Žanet M.

Žanet M.

Tanec mě jednoduše provází již od dětství. Se současným tancem jsem se setkala na základní umělecké škole, kde jsem po devíti letech absolvovala a poté se rozhodla s tancem pokračovat. Nyní studuji současný tanec šestým rokem na Konzervatoři Duncan centre. Absolvovala jsem několik tanečních workshopů a potkala spousty zajímavých tanečníků. Baví mě…

Více na profilu lektora