Centrum Tance logo
Contemporary dance

Contemporary dance

(MP78178, otevřený kurz, začátek: 12. 9. 2022, konec: 30. 1. 2023)

Cílem mé lekce je propojit pohyb s pocity, které má každý momentálně v sobě. Právě těmito pocity se tanec liší od sportu. I zdánlivě těžké technické kroky jsou mnohem snazší a přirozenější, když získají svůj smysl. Společně najdeme způsob jak prožít pohyb a rozhýbat život. Doufám, že díky mým lekcím najdete také ve svém srdci… (pokračování níže)

pondělí 26. 09. | 17:30
75 minut

Vendula Kuželová
Vendula Kuželová
5 450 Kč

4 905 Kč

Contemporary dance O kurzu

Cílem mé lekce je propojit pohyb s pocity, které má každý momentálně v sobě. Právě těmito pocity se tanec liší od sportu. I zdánlivě těžké technické kroky jsou mnohem snazší a přirozenější, když získají svůj smysl. Společně najdeme způsob jak prožít pohyb a rozhýbat život.

Doufám, že díky mým lekcím najdete také ve svém srdci speciální místo pro něco tak nepopsatelného a úžasného jako je tanec.

Contemporary dance neboli současný tanec patří mezi moderní taneční styly. Podstatou contemporary je propojit mysl s tělem a vyjádřit prostřednictvím tance své myšlenky a pocity. Contemporary je dynamický a expresivní tanec. Využívá izolace těla, skoky, piruety, uvolnění, floorwork, improvizaci a další taneční prvky. Je charakteristický uvolněním a otevřením těla a nejen fyzickou a uměleckou ale i duševní činností. 

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Co potřebujete na lekci?

Doporučujeme pohodlné přiléhavé oblečení umožňující volný pohyb - tričko, body, tepláky, legíny, kalhoty. Kdo nechce tančit bosky nebo v ponožkách, může zvolit měkké taneční boty jazzovky. Důležité je, aby Vám bylo oblečení pohodlné a Vy se v něm cítili dobře a pohyblivě. Malý ručník a pití sebou - budeme se hodně pohybovat.

Vendula Kuželová

Vendula Kuželová

Tanec je pro mě jako dýchání. Stejně přirozený, ale mnohem zábavnější. Tančím od svých čtyř let a za tu dobu jsem se dostala od dětských kroužků přes taneční konzervatoř až k působení v profesionálním tanečním souboru. Během této cesty jsem se naučila, že tanec nikdy nelže. To, co je v nás, jde skrze pohyb ven. Je to způsob, jak něco sdělit…

Více na profilu lektora