Centrum Tance
Technika latinskoamerických tanců

Technika latinskoamerických tanců

(NP65452, pravidelná výuka, začátek: 24. 2. 2020, konec: 29. 6. 2020)

K čemu je ta technika latinskoamerických tanců dobrá? Je to jako když stavíme dům – nejdříve základová deska (nebo třeba sklep), potom obvodové zdivo, střecha a nakonec vybavení. Technika je základová deska; bez té stavíme zeď na pískovišti.  Začínáme naprostými základy (správný dech, držení těla, stání a práce ve váze, přenos… (pokračování níže)

pondělí 02. 03. | 16:00
60 minut

David Jodl
David Jodl
2 990 Kč

2 825

Technika latinskoamerických tanců O kurzu

Technika latinskoamerických tanců

K čemu je ta technika latinskoamerických tanců dobrá?
Je to jako když stavíme dům – nejdříve základová deska (nebo třeba sklep), potom obvodové zdivo, střecha a nakonec vybavení. Technika je základová deska; bez té stavíme zeď na pískovišti. 

Začínáme naprostými základy (správný dech, držení těla, stání a práce ve váze, přenos energie), ale vysvětlujeme je z mnoha úhlů pohledu a na různých úrovních, takže se stává vcelku běžně, že se v kurzu sejdou začátečníci s těmi, kteří tančí závodně.

Po celou dobu pracujeme s vědomím, že tanec je zhruba z 90 % v hlavě, pouze z 10 % o fyzické připravenosti.

Obtížnost: Lekce a kurz je i pro naprosté začátečníky, kteří nenavštěvovali ani taneční. Nutné je podotknout, že lekce jsou náročné fyzicky a vyžadují soustředění. Je pravidlem, že nejvíc se učíme v moment, kdy bychom potřebovali lehce zvolnit, protože je toho na nás nahrnuto mnoho a máme pocit naplnění.

Držíme se hesla: Míříme na měsíc, a pokud mineme, budeme stále mezi hvězdami.

Co s sebou?

Oblečení: jakékoliv, které vám je pohodlné. Příliš nedoporučujeme džíny, protože se v nich hůře pohybuje, ale i to se dá nakonec zvládnout.. kde je vůle, tam je cesta.

Obuv: ideálně taneční (tedy s koženou podrážkou), ale postačí jakákoliv, která není přímo protiskluzová.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

David Jodl

David Jodl

K tanci jsem přišel ve svých 13 letech a tento krásný sport spojený s uměním mne zaujal natolik, že jsem se rozhodl věnovat nejen rekreačně, ale i soutěžně. Postupem času se tanec začal stávat stylem mého života a to samé se snažím probudit i v našich klientech na svých lekcích, popřípadě příjemně vyplnit jejich volný čas zdravým pohybem.  …

Více na profilu lektora