Centrum Tance logo
Technika latinskoamerických tanců

Technika latinskoamerických tanců

(NP65461, pravidelná výuka, začátek: 27. 2. 2020, konec: 25. 6. 2020)

Tento kurz bude zaměřený na techniku latinskoamerických tanců: samba, cha cha, rumba, paso doble a jive. Většinou na sebe lekce nebudou navazovat. Nebudeme se učit žádnou dlouhou choreografii, ale v rámci jednotlivých lekcí se budeme věnovat jednotlivým technickým aspektům daných tanců. Někdy se budeme celou hodinu věnovat… (pokračování níže)

čtvrtek 09. 04. | 17:45
60 minut

Nikol Mikesková
Nikol Mikesková
2 990 Kč

1 995

Technika latinskoamerických tanců O kurzu

Tento kurz bude zaměřený na techniku latinskoamerických tanců: samba, cha cha, rumba, paso doble a jive. Většinou na sebe lekce nebudou navazovat. Nebudeme se učit žádnou dlouhou choreografii, ale v rámci jednotlivých lekcí se budeme věnovat jednotlivým technickým aspektům daných tanců. Někdy se budeme celou hodinu věnovat jednomu prvku, jindy se budeme učit krátkou taneční kombinaci, na níž budeme pilovat například dynamiku apod. Kurz je vhodný pro všechny pokročilosti, přístup v rámci lekce bude individuální a techniky není určitě nikdy dost, ať už tančíte týden nebo dvacet let.

Technika latinskoamerických tanců

K čemu je ta technika latinskoamerických tanců dobrá?
Je to jako když stavíme dům – nejdříve základová deska (nebo třeba sklep), potom obvodové zdivo, střecha a nakonec vybavení. Technika je základová deska; bez té stavíme zeď na pískovišti. 

Začínáme naprostými základy (správný dech, držení těla, stání a práce ve váze, přenos energie), ale vysvětlujeme je z mnoha úhlů pohledu a na různých úrovních, takže se stává vcelku běžně, že se v kurzu sejdou začátečníci s těmi, kteří tančí závodně.

Po celou dobu pracujeme s vědomím, že tanec je zhruba z 90 % v hlavě, pouze z 10 % o fyzické připravenosti.

Obtížnost: Lekce a kurz je i pro naprosté začátečníky, kteří nenavštěvovali ani taneční. Nutné je podotknout, že lekce jsou náročné fyzicky a vyžadují soustředění. Je pravidlem, že nejvíc se učíme v moment, kdy bychom potřebovali lehce zvolnit, protože je toho na nás nahrnuto mnoho a máme pocit naplnění.

Držíme se hesla: Míříme na měsíc, a pokud mineme, budeme stále mezi hvězdami.

Co s sebou?

Oblečení: jakékoliv, které vám je pohodlné. Příliš nedoporučujeme džíny, protože se v nich hůře pohybuje, ale i to se dá nakonec zvládnout.. kde je vůle, tam je cesta.

Obuv: ideálně taneční (tedy s koženou podrážkou), ale postačí jakákoliv, která není přímo protiskluzová.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Nikol Mikesková

Nikol Mikesková

Motto: Nezapomínejme, že i to, co máme nyní, bylo kdysi předmětem naší touhy.

Více na profilu lektora