Centrum Tance logo
Začíná 31. 08. 2020
Technika latinskoamerických tanců

Technika latinskoamerických tanců

(NP69301, otevřená lekce, začátek: 31. 8. 2020, konec: 31. 8. 2020)

Techniky není nikdy dost a právě technika je to, co posouvá náš tanec neustále kupředu a zlepšuje celkovou mechaniku a koordinaci pohybu, i když to není vždy patrné ihned, že? :) Tento týden si na lekcích osvojíme techniku latinskoamerických tanců: Pondělí - samba Úterý - cha-cha Středa - rumba Čtvrtek - jive Pátek - paso doble  

pondělí 31. 08. | 18:30
60 minut

Nikol Mikesková
Nikol Mikesková

200 Kč

Technika latinskoamerických tanců O kurzu

Techniky není nikdy dost a právě technika je to, co posouvá náš tanec neustále kupředu a zlepšuje celkovou mechaniku a koordinaci pohybu, i když to není vždy patrné ihned, že? :)

Tento týden si na lekcích osvojíme techniku latinskoamerických tanců:

  • Pondělí - samba
  • Úterý - cha-cha
  • Středa - rumba
  • Čtvrtek - jive
  • Pátek - paso doble

 

Technika latinskoamerických tanců

K čemu je ta technika latinskoamerických tanců dobrá?
Je to jako když stavíme dům – nejdříve základová deska (nebo třeba sklep), potom obvodové zdivo, střecha a nakonec vybavení. Technika je základová deska; bez té stavíme zeď na pískovišti. 

Začínáme naprostými základy (správný dech, držení těla, stání a práce ve váze, přenos energie), ale vysvětlujeme je z mnoha úhlů pohledu a na různých úrovních, takže se stává vcelku běžně, že se v kurzu sejdou začátečníci s těmi, kteří tančí závodně.

Po celou dobu pracujeme s vědomím, že tanec je zhruba z 90 % v hlavě, pouze z 10 % o fyzické připravenosti.

Obtížnost: Lekce a kurz je i pro naprosté začátečníky, kteří nenavštěvovali ani taneční. Nutné je podotknout, že lekce jsou náročné fyzicky a vyžadují soustředění. Je pravidlem, že nejvíc se učíme v moment, kdy bychom potřebovali lehce zvolnit, protože je toho na nás nahrnuto mnoho a máme pocit naplnění.

Držíme se hesla: Míříme na měsíc, a pokud mineme, budeme stále mezi hvězdami.

Co s sebou?

Oblečení: jakékoliv, které vám je pohodlné. Příliš nedoporučujeme džíny, protože se v nich hůře pohybuje, ale i to se dá nakonec zvládnout.. kde je vůle, tam je cesta.

Obuv: ideálně taneční (tedy s koženou podrážkou), ale postačí jakákoliv, která není přímo protiskluzová.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Nikol Mikesková

Nikol Mikesková

S Nikol Mikeskovou se můžete podrobně seznámit :-) v tomto videorozhovoru. Motto: Nezapomínejme, že i to, co máme nyní, bylo kdysi předmětem naší touhy.

Více na profilu lektora