Centrum Tance logo
Technika latinskoamerických tanců

Technika latinskoamerických tanců

(NP74828, pravidelný kurz, začátek: 16. 9. 2021, konec: 16. 12. 2021)

Tanec nejsou jen kroky, choreografie, ladnost a výraz, ale především tvrdá práce, dřina, opakování, rutina. Díky tomu, že každý pohyb zopakujeme milionkrát, můžeme vypadat v tanci ladně a spokojeně. Je to stejné jako u každé činnosti – vzpomeňte si na začátky, kdy jste se učili řídit – kolik bylo potřeba najet kilometrů, abyste… (pokračování níže)

čtvrtek 30. 09. | 18:00
90 minut

Nikol Mikesková
Nikol Mikesková
3 590 Kč

3 078 Kč

Technika latinskoamerických tanců O kurzu

Tanec nejsou jen kroky, choreografie, ladnost a výraz, ale především tvrdá práce, dřina, opakování, rutina. Díky tomu, že každý pohyb zopakujeme milionkrát, můžeme vypadat v tanci ladně a spokojeně. Je to stejné jako u každé činnosti – vzpomeňte si na začátky, kdy jste se učili řídit – kolik bylo potřeba najet kilometrů, abyste se cítili zdatní na silnicích? Nebo pamatujete, když jsme se učili chodit? Kolikrát jsme spadli na zadek, než se to skutečně povedlo? No a dneska? Stejným způsobem probíhají lekce taneční techniky – věnujeme se tancům samba, cha cha, rumba, paso doble a jive. Každou lekci vezmeme 1-2 témata – například opilý námořník v jivu nebo základní krok samby nebo práce rukou. A tento jeden prvek nebo jeden princip „rozpitváváme“ detailně celou hodinu. Sama jsem se vše naučila stejným způsobem, takže tento přístup mohu jedině doporučit jako doplnění k jiným kurzům, kde se učíte choreografie. Lze přijít na jednotlivé lekce, protože lekce na sebe nenavazují. Moc se na všechny těší Nikol

Technika latinskoamerických tanců

K čemu je ta technika latinskoamerických tanců dobrá?
Je to jako když stavíme dům – nejdříve základová deska (nebo třeba sklep), potom obvodové zdivo, střecha a nakonec vybavení. Technika je základová deska; bez té stavíme zeď na pískovišti. 

Začínáme naprostými základy (správný dech, držení těla, stání a práce ve váze, přenos energie), ale vysvětlujeme je z mnoha úhlů pohledu a na různých úrovních, takže se stává vcelku běžně, že se v kurzu sejdou začátečníci s těmi, kteří tančí závodně.

Po celou dobu pracujeme s vědomím, že tanec je zhruba z 90 % v hlavě, pouze z 10 % o fyzické připravenosti.

Obtížnost: Lekce a kurz je i pro naprosté začátečníky, kteří nenavštěvovali ani taneční. Nutné je podotknout, že lekce jsou náročné fyzicky a vyžadují soustředění. Je pravidlem, že nejvíc se učíme v moment, kdy bychom potřebovali lehce zvolnit, protože je toho na nás nahrnuto mnoho a máme pocit naplnění.

Držíme se hesla: Míříme na měsíc, a pokud mineme, budeme stále mezi hvězdami.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Co potřebujete na lekci?

Oblečení: jakékoliv, které vám je pohodlné. Příliš nedoporučujeme džíny, protože se v nich hůře pohybuje, ale i to se dá nakonec zvládnout.. kde je vůle, tam je cesta.

Obuv: ideálně taneční (tedy s koženou podrážkou), ale postačí jakákoliv, která není přímo protiskluzová.

Nikol Mikesková

Nikol Mikesková

S Nikol Mikeskovou se můžete podrobně seznámit :-) v tomto videorozhovoru. Motto: Nezapomínejme, že i to, co máme nyní, bylo kdysi předmětem naší touhy.

Více na profilu lektora