Centrum Tance logo
Raks Sultana

Raks Sultana

(OB75943, taneční skupina, začátek: 4. 10. 2021, konec: 3. 1. 2022)

Tréninkový kurz pro členky taneční skupiny Raks Sultana se koná každý týden v pondělí v délce 120 minut! Taneční skupina Raks Sultana (Raks = tanec, Sultana = královna) vznikla v roce 2008 pod křídly Centra Tance. U zrodu stála lektorka Šárka Martináková, která má za sebou mnohaleté zkušenosti a také ocenění z mezinárodních… (pokračování níže)

pondělí 06. 12. | 17:00
120 minut

Šárka Martináková
Šárka Martináková
2 500 Kč

910 Kč

Raks Sultana O kurzu

Tréninkový kurz pro členky taneční skupiny Raks Sultana se koná každý týden v pondělí v délce 120 minut! Taneční skupina Raks Sultana (Raks = tanec, Sultana = královna) vznikla v roce 2008 pod křídly Centra Tance. U zrodu stála lektorka Šárka Martináková, která má za sebou mnohaleté zkušenosti a také ocenění z mezinárodních soutěží. V průběhu dalších let se skupina pod Šárčiným vedením vypracovala a vydala na dráhu soutěží a vystoupení na profesionální úrovni. 
Skupina získala celou řadu ocenění na české i zahraniční scéně (1. a 2. místo na mezinárodním festivalu Let´s Dance v Praze, 2. místo v soutěži na mezinárodním festivalu Liptov na Slovensku, atd.)
Ukázková videa: Video 1video 2video 3video 4

Raks Sultana se věnuje orientálnímu tanci v egyptském stylu a také jeho fúzím. Jejím cílem je prezentovat krásu a přirozenost orientálního tance.

Zasvětím vás do tajů krásného orientálního (břišního) tance, který přináší ženám potěšení a pozitivně ovlivňuje naše fyzické zdraví, psychickou rovnováhu a pozvedne vaše sebevědomí.

V tanečních lekcích se seznámíte se základními prvky, ladnými pohyby rukou a naučíte se správné držení těla. To vše spojíme v různé kombinace. Nebudete věřit, co vaše tělo dokáže.

Tanec je vhodný pro ženy všech věkových kategorií.

Důležité

Na Václavské NENÍ možné zaplatit kurz na místě. Prosíme tedy o zaplacení předem bankovním převodem, z měšce, popř. je možné zaplatit v hotovosti na naší recepci v Horní 32, Brno-střed.

Orientální tance

Za kolébku orientálního tance je považován Egypt. Svoji jevištní formu získal díky vzniku kabaretů v Káhiře a jeho sláva zářila především v době zlaté éry kinematografie.

 Styly orientálního tance:

  • Raks shaabi (folklór) & charakterové tance
  • Raks sharki (oriental)
  • Fusion & show

Čím je arabská hudba tak zajímavá a jedinečná? Rozhodně je to čtvrttónová soustava a také specifický hudební systém maqam, který vyjadřuje širokou škálu emocí. Vokální a instrumentální hudba je plná rozmanitých arabských rytmů a podmanivých melodií. Mezi tradiční bicí nástroje patří darbuka, mazhar nebo duff, melodii interpretují hudební nástroje jako například kanoun, oud či nay nebo další modernější nástroje.

Kostýmy na orientální tanec jsou nedílnou součástí šatníku každé tanečnice. Pro styly oriental a fusion můžeme zvolit dvoudílný kostým, pro lidovější styly je vhodnější obléknout si tradiční galabeu, případně kostým, který je přímo určený pro daný styl tance. Líčení je v orientálním tanci výrazné a podtrhuje krásu, smyslnost a ženskost. 

Proč začít s orientálním tancem? Orientální tanec přináší radost a uvolnění, odbourává stres a zvyšuje sebevědomí. Zlepšuje pohyblivost a koordinaci celého těla, může posilovat svaly pánevního dna a formovat postavu.

Základní taneční pohyby: 

  • Plynulé pohyby (kroužky, osmičky, vlny)
  • Akcenty a shimmy (akcenty a třasy tělem – oblíbená esence orientálního tance)
  • Kroky a otočky (základní arabský krok a mnoho dalších zajímavých tanečních pohybů po prostoru)

Zdroj: Katka Derouet

 

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Co potřebujete na lekci?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál nebo šátek přes boky. S sebou je dobré mít pití.

Šárka Martináková

Šárka Martináková

V Centru Tance působím již mnoho let a vyučuji orientální tanec, flirt dance. Jsem veselý člověk a čas, který strávíte na hodinách tance vám přinese spoustu radosti a smíchu. Proto neseďte doma a přijďte si užít zábavu a najít si nové přátele. Se Šárkou Martinákovou se můžete podrobně seznámit :-) v tomto videorozhovoru. Dosažené vzdělání,…

Více na profilu lektora