Centrum Tance logo
Mejance Sharquia (GOOGLE MEET)

Mejance Sharquia (GOOGLE MEET)

(OI72833, speciál, začátek: 20. 11. 2020, konec: 11. 12. 2020)

Choreografie v Mejance stylu na překrásnou skladbu Sharquia od argentinského skladatele, který se léta věnuje arabské hudbě - Maria Kirilise. Skladba je nádherně barevná, s mnoha melodickými linkami. Choreografie je velmi svěží a bude vás zkrátka bavit. "Seminář" se skládá ze čtyř 75 minutových lekcí, ve kterých budeme společně… (pokračování níže)

pátek 27. 11. | 17:15
75 minut

Online lekce
Šárka Martináková
Šárka Martináková

490 Kč

Mejance Sharquia (GOOGLE MEET) O kurzu

Choreografie v Mejance stylu na překrásnou skladbu Sharquia od argentinského skladatele, který se léta věnuje arabské hudbě - Maria Kirilise. Skladba je nádherně barevná, s mnoha melodickými linkami. Choreografie je velmi svěží a bude vás zkrátka bavit.

"Seminář" se skládá ze čtyř 75 minutových lekcí, ve kterých budeme společně probírat jednu část (včetně rozboru rytmů), která bude vysvětlena nejprve pomalu, poté ji procvičíme na zpomalené skladbě a až nakonec přejdeme na původní, dynamičtější tempo skladby. Zbývajících 15 minut budeme věnovat otázkám a odpovědím.

Budeme využívat google meet, stačí abyste měli buď vy nebo člen rodiny e-mail na gmailu. Po úhradě ve svém osobním profilu získáte přímo přístup k místu, kde se bude lekce konat.

Máte možnost se přihlásit na seminář jako celek 4 lekcí nebo se můžete připojit na jednotlivé lekce. Na každé lekci se totiž naučíte krásné kombinace, které můžete využít pro další účely.

Orientální tance

Za kolébku orientálního tance je považován Egypt. Svoji jevištní formu získal díky vzniku kabaretů v Káhiře a jeho sláva zářila především v době zlaté éry kinematografie.

 Styly orientálního tance:

  • Raks shaabi (folklór) & charakterové tance
  • Raks sharki (oriental)
  • Fusion & show

Čím je arabská hudba tak zajímavá a jedinečná? Rozhodně je to čtvrttónová soustava a také specifický hudební systém maqam, který vyjadřuje širokou škálu emocí. Vokální a instrumentální hudba je plná rozmanitých arabských rytmů a podmanivých melodií. Mezi tradiční bicí nástroje patří darbuka, mazhar nebo duff, melodii interpretují hudební nástroje jako například kanoun, oud či nay nebo další modernější nástroje.

Kostýmy na orientální tanec jsou nedílnou součástí šatníku každé tanečnice. Pro styly oriental a fusion můžeme zvolit dvoudílný kostým, pro lidovější styly je vhodnější obléknout si tradiční galabeu, případně kostým, který je přímo určený pro daný styl tance. Líčení je v orientálním tanci výrazné a podtrhuje krásu, smyslnost a ženskost. 

Proč začít s orientálním tancem? Orientální tanec přináší radost a uvolnění, odbourává stres a zvyšuje sebevědomí. Zlepšuje pohyblivost a koordinaci celého těla, může posilovat svaly pánevního dna a formovat postavu.

Základní taneční pohyby: 

  • Plynulé pohyby (kroužky, osmičky, vlny)
  • Akcenty a shimmy (akcenty a třasy tělem – oblíbená esence orientálního tance)
  • Kroky a otočky (základní arabský krok a mnoho dalších zajímavých tanečních pohybů po prostoru)

Zdroj: Katka Derouet

Co s sebou?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál nebo šátek přes boky. S sebou je dobré mít pití.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Šárka Martináková

Šárka Martináková

V Centru Tance působím již mnoho let a vyučuji orientální tanec, flirt dance. Jsem veselý člověk a čas, který strávíte na hodinách tance vám přinese spoustu radosti a smíchu. Proto neseďte doma a přijďte si užít zábavu a najít si nové přátele. Se Šárkou Martinákovou se můžete podrobně seznámit :-) v tomto videorozhovoru. Dosažené vzdělání,…

Více na profilu lektora