Centrum Tance logo
Palmičková taneční hra! (Facebook)

Palmičková taneční hra! (Facebook)

(OI73986, speciál online (soukromé skupiny), začátek: 5. 5. 2021, konec: 26. 5. 2021)

Sbírej palmičky a vyhraj! Čeká na vás další taneční online kurz, který si pro vás připravila naše Káťa! Což znamená, že zábava a kreativita je zaručena! :) Proč palmičková hra? Protože lockdownová palmička na hlavě se během uplynulého roku stala poznávacím znamením naší Káti, která s vámi pilně tančí každý týden online již od… (pokračování níže)

středa 19. 05. | 19:00
45 minut

Online lekce
Katka Derouet
Katka Derouet

390 Kč
(16 EUR)

Palmičková taneční hra! (Facebook) O kurzu

Sbírej palmičky a vyhraj! Čeká na vás další taneční online kurz, který si pro vás připravila naše Káťa! Což znamená, že zábava a kreativita je zaručena! :) Proč palmičková hra? Protože lockdownová palmička na hlavě se během uplynulého roku stala poznávacím znamením naší Káti, která s vámi pilně tančí každý týden online již od prvního lockdownu od března 2020. 

Jak kurz probíhá?

Kurz se koná v uzavřené soukromé FB skupině (přes YT streaming), do které budete zařazeni po přihlášení a řádném zaplacení. Po uhrazení požádejte o přístup do Palmičková taneční hra! s Kathreen | Facebook (Po úhradě stačí kliknout na tlačítko "Prolink na online lekci" ve svém osobním profilu). Vždy každou středu (od 5. do 26. května) od 19:00 do 19:45 probíhá lekce, kterou se můžete pustit i ze záznamu kdykoliv později. Na lekci se bude vyučovat vždy jedna taneční kombinace - 4 lekce - 4 taneční kombinace (1- baladi, 2 - saidi, 3 - klasika, 4 - drum solo). Pokud se chcete dostat do slosování o zajímavé taneční ceny, tak je potřeba každý týden nasbírat jednu palmičku. Sbírání palmiček je nepovinné, ale pokud se rozhodnete do plnění úkolů zapojit, bude to zábava. :)

Jak palmičky získat?

 • Ve středu během online lekce (nebo později) se nauč taneční kombinaci.
 • Natoč se (stačí na mobil, kvalita záznamu je šumafuk) a do následujícího úterý do půlnoci (tedy do šesti dnů) nahraj video do FB skupiny tohoto kurzu - nasdílíš tak tanec s ostatními, tréninkem se zlepšíš a motivuješ k tanci i ostatní. A to je skvělé!
 • Získáš soukromý feedback přímo od Katky Derouet, která Tě podpoří a pomůže Ti se zlepšením Tvého tance!
 • Za každé video získáš jednu krásnou palmičku! Pokud získáš všechny 4 palmičky (4 lekce - 4 taneční kombinace - 4 splněné úkoly) dostaneš se do slosování o zajímavé taneční ceny.

Co můžeš vyhrát?

 • 3 taneční online kurzy s Katkou Derouet (3x60 minut) dle výběru (je opravdu z čeho vybírat), mrkni sem: Aktuality | Kathreen Derouet (Krejčová)
 • 3 taneční online kurzy s Katkou dle vlastního výběru v jakékoliv délce, mrkni opět sem: Aktuality | Kathreen Derouet (Krejčová)
 • 1 soukromou ZOOM online lekci v délce 60 minut s Katkou Derouet
 • 3 vstupenky na speciální Tanečně-cvičebně-výletně-šifrovací hru pro celou rodinu v rámci festivalu Let's Dance 2021, která se uskuteční v Praze 17. července 2021, více informací brzy na www.letsdance.cz

 

Orientální tance

Za kolébku orientálního tance je považován Egypt. Svoji jevištní formu získal díky vzniku kabaretů v Káhiře a jeho sláva zářila především v době zlaté éry kinematografie.

 Styly orientálního tance:

 • Raks shaabi (folklór) & charakterové tance
 • Raks sharki (oriental)
 • Fusion & show

Čím je arabská hudba tak zajímavá a jedinečná? Rozhodně je to čtvrttónová soustava a také specifický hudební systém maqam, který vyjadřuje širokou škálu emocí. Vokální a instrumentální hudba je plná rozmanitých arabských rytmů a podmanivých melodií. Mezi tradiční bicí nástroje patří darbuka, mazhar nebo duff, melodii interpretují hudební nástroje jako například kanoun, oud či nay nebo další modernější nástroje.

Kostýmy na orientální tanec jsou nedílnou součástí šatníku každé tanečnice. Pro styly oriental a fusion můžeme zvolit dvoudílný kostým, pro lidovější styly je vhodnější obléknout si tradiční galabeu, případně kostým, který je přímo určený pro daný styl tance. Líčení je v orientálním tanci výrazné a podtrhuje krásu, smyslnost a ženskost. 

Proč začít s orientálním tancem? Orientální tanec přináší radost a uvolnění, odbourává stres a zvyšuje sebevědomí. Zlepšuje pohyblivost a koordinaci celého těla, může posilovat svaly pánevního dna a formovat postavu.

Základní taneční pohyby: 

 • Plynulé pohyby (kroužky, osmičky, vlny)
 • Akcenty a shimmy (akcenty a třasy tělem – oblíbená esence orientálního tance)
 • Kroky a otočky (základní arabský krok a mnoho dalších zajímavých tanečních pohybů po prostoru)

Zdroj: Katka Derouet

 

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Speciál online (soukromé skupiny)

Soukromá skupina na Facebooku slouží k veškeré komunikaci s lektorem/lektorkou. Videolekce jsou umístěné na Youtube kvůli zachování kvality nahrávky. VÝHODA! Online lekce máte k dispozici po celou dobu trvání kurzu/fungování skupiny. Po úhradě lekce (bankovním převodem, měšcem, platební kartou) se ve vašem osobním profilu objeví prolink na lekci.
Jednoduchý postup:
1. přihlásit na www.centrumtance.cz pod svým jménem a heslem
2. kliknout na panáčka u svého jména (osobní profil)
3. kliknout na tlačítko „Odkaz na online lekci“
4. požádáte o přístup do skupiny
5. po potvrzení máte vše k dispozici
Přejeme příjemný zážitek.

Co potřebujete na lekci?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál nebo šátek přes boky. S sebou je dobré mít pití.

Katka Derouet

Katka Derouet

Katka Derouet (Krejčová) patří ke hvězdám české orientální taneční scény. Její taneční styl a láska k orientálnímu tanci uchvacuje stále více tanečnic po celém světě. Vystupuje a vyučuje nejen u nás, ale i v zahraničí více než 19 let (Německo, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Anglie, Francie, Itálie, Indie, Srbsko, Hong Kong, Čína, Singapur…).…

Více na profilu lektora