Centrum Tance logo
Začíná 06. 10. 2021
Oriental Heartbeats

Oriental Heartbeats

(OI74825, speciál online (soukromé skupiny), 10x videolekce (90 min.) do 8. 12. 2021)

Toužíte po taneční motivaci, inspiraci, podpoře a po zpětné vazbě, která vám pomůže se zlepšovat? Katka si pro vás připravila nový báječný online kurz! A my tušíme, že to bude boží! Nenechte si ujít výběr toho nejlepšího z jejích tanečních srdcovek. Velký pestrobarevný mix tanečních stylů od baladi, přes klasiku až po modernu,… (pokračování níže)

středa 06. 10. | 18:30
90 minut

Online lekce
Katka Derouet
Katka Derouet

1 950 Kč

Oriental Heartbeats O kurzu

Toužíte po taneční motivaci, inspiraci, podpoře a po zpětné vazbě, která vám pomůže se zlepšovat?

Katka si pro vás připravila nový báječný online kurz! A my tušíme, že to bude boží! Nenechte si ujít výběr toho nejlepšího z jejích tanečních srdcovek. Velký pestrobarevný mix tanečních stylů od baladi, přes klasiku až po modernu, včetně nového orientálně-baletního a moderního tréninku pro zlepšení držení těla a stabilitu.

Kurz je zaměřený na techniku, tvorbu, poslech hudby a kreativitu. Každý týden se také můžete zapojit do společné výzvy a sdílet svůj tanec s ostatními tanečnicemi ve skupině na FB. Je to nepovinné, ale velmi inspirující i pro ostatní tanečnice, které vám věnují láskyplnou podporu. Máme to vyzkoušené! :)

A navíc - získáte od Katky podrobný feedback! Katka letos slaví 20 let s orientálním tancem a vy můžete prostřednictvím tance slavit s ní! Těší se na vás, na společný tanec i sdílení všeho krásného okolo.

• KDY: každou středu 18:30-20:00 od 9. října do 8. prosince 2021

• KDE: Kdekoliv u vás! Díky online připojení za vámi výuka přitančí kamkoliv formou živého vysílání. Kurz se koná v uzavřené soukromé FB skupině (přes YT streaming), do které budete zařazeni po přihlášení a řádném zaplacení. Po uhrazení požádejte o přístup do této soukromé FB skupiny. Katka vaši platbu ověří a následně žádost potvrdí.

• CENA: 1950 Kč, 10 lekcí (10 x 90 min)

• Výuka je vedena česko-anglicky.

Do you search for dance motivation, inspiration, support and feedback to help you improve?

Kathreen has prepared a new wonderful online course for you! Don't miss a selection of the best oriental heartbeats. A large, colorful mix of dance styles from baladi, through classics to modern, including new oriental-ballet and modern training to improve posture and stability.

The course is focused on technique, creation, listening to music and creativity. Each week you can also take part in a dance challenge and share your dance with other dancers in the group on FB. It is optional, but very inspiring for other dancers who give you loving support. We have tried it! :)

Plus - you'll get detailed feedback from Kathreen! She is celebrating 20 years with oriental dance this year and you can celebrate with her through dance! She is looking forward to you, dancing together and sharing everything beautiful around.

• WHEN: every Wednesday 6:30-8:00 PM (CET) from October 9 to December 8, 2021

• WHERE: Anywhere your place. :) Thanks to the online connection, the lessons will flow anywhere via live broadcast to a private FB group (via YT streaming) that you will be added to this FB group after booking and paying.

• PRICE: 80 Euros, 10 lessons (10 x 90 min.)

• Lessons are in Czech and English.

Orientální tance

Za kolébku orientálního tance je považován Egypt. Svoji jevištní formu získal díky vzniku kabaretů v Káhiře a jeho sláva zářila především v době zlaté éry kinematografie.

 Styly orientálního tance:

  • Raks shaabi (folklór) & charakterové tance
  • Raks sharki (oriental)
  • Fusion & show

Čím je arabská hudba tak zajímavá a jedinečná? Rozhodně je to čtvrttónová soustava a také specifický hudební systém maqam, který vyjadřuje širokou škálu emocí. Vokální a instrumentální hudba je plná rozmanitých arabských rytmů a podmanivých melodií. Mezi tradiční bicí nástroje patří darbuka, mazhar nebo duff, melodii interpretují hudební nástroje jako například kanoun, oud či nay nebo další modernější nástroje.

Kostýmy na orientální tanec jsou nedílnou součástí šatníku každé tanečnice. Pro styly oriental a fusion můžeme zvolit dvoudílný kostým, pro lidovější styly je vhodnější obléknout si tradiční galabeu, případně kostým, který je přímo určený pro daný styl tance. Líčení je v orientálním tanci výrazné a podtrhuje krásu, smyslnost a ženskost. 

Proč začít s orientálním tancem? Orientální tanec přináší radost a uvolnění, odbourává stres a zvyšuje sebevědomí. Zlepšuje pohyblivost a koordinaci celého těla, může posilovat svaly pánevního dna a formovat postavu.

Základní taneční pohyby: 

  • Plynulé pohyby (kroužky, osmičky, vlny)
  • Akcenty a shimmy (akcenty a třasy tělem – oblíbená esence orientálního tance)
  • Kroky a otočky (základní arabský krok a mnoho dalších zajímavých tanečních pohybů po prostoru)

Zdroj: Katka Derouet

 

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Speciál online (soukromé skupiny)

Soukromá skupina na Facebooku slouží k veškeré komunikaci s lektorem/lektorkou. Videolekce jsou umístěné na Youtube kvůli zachování kvality nahrávky. VÝHODA! Online lekce máte k dispozici po celou dobu trvání kurzu/fungování skupiny. Po úhradě lekce (bankovním převodem, měšcem, platební kartou) se ve vašem osobním profilu objeví prolink na lekci.
Jednoduchý postup:
1. přihlásit na www.centrumtance.cz pod svým jménem a heslem
2. kliknout na panáčka u svého jména (osobní profil)
3. kliknout na tlačítko „Odkaz na online lekci“
4. požádáte o přístup do skupiny
5. po potvrzení máte vše k dispozici
Přejeme příjemný zážitek.

Co potřebujete na lekci?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál nebo šátek přes boky. S sebou je dobré mít pití.

Katka Derouet

Katka Derouet

Katka Derouet (Krejčová) patří ke hvězdám české orientální taneční scény. Její taneční styl a láska k orientálnímu tanci uchvacuje stále více tanečnic po celém světě. Vystupuje a vyučuje nejen u nás, ale i v zahraničí více než 19 let (Německo, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Anglie, Francie, Itálie, Indie, Srbsko, Hong Kong, Čína, Singapur…).…

Více na profilu lektora