<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1516017178694353&ev=PageView&noscript=1" />
Centrum Tance
Orientální tanec pro začátečníky + DÁREK DVD

Orientální tanec pro začátečníky + DÁREK DVD

(OP58720, pravidelná výuka, začátek: 4. 2. 2019, konec: 24. 6. 2019)

Orientální tanec od prvních krůčků. Chcete začít a nejste si jistá? Jestli to zvládnete, jestli nejste příliš hubená anebo naopak? Moc mladá nebo málo mladá? Že necítíte rytmus? Hoďte obavy za hlavu. Začít orientální tanec s Karolinou je trefa do černého. Léta zkušeností, vedení taneční skupiny, desítky domácích i mezinárodních… (pokračování níže)

pondělí 24. 06. | 17:00
60 minut

Karolina Štraus Idris
Karolina Štraus Idris
2 990 Kč

150

Orientální tanec pro začátečníky + DÁREK DVD

O kurzu

Orientální tanec od prvních krůčků.

Chcete začít a nejste si jistá? Jestli to zvládnete, jestli nejste příliš hubená anebo naopak? Moc mladá nebo málo mladá? Že necítíte rytmus? Hoďte obavy za hlavu. Začít orientální tanec s Karolinou je trefa do černého. Léta zkušeností, vedení taneční skupiny, desítky domácích i mezinárodních úspěchů na taneční scéně hovoří za vše. Ale především - stovky nadšených a spokojených klientek, které začínaly se stejnými obavami. Upozornění: na lekcích Karoliny dochází mj. k posílení bránice a obličejových svalů - lekce totiž provází častý výbuch smíchu :-)

Každá účastnice obdrží DVD orientální tanec s choreografií Egyptský pop nebo Drum solo Sahra Saidi od Kathreen Derouet jako dárek zdarma.

Orientální tance

Za kolébku orientálního tance, který známe dnes, je považován Egypt. Orientální tanec má bohatou historii a říká se o něm, že je to nejstarší tanec na světě. (i když tenkrát pravděpodobně nevypadal tak esteticky jako dnes.) Na jeviště se dostal díky kabaretům v Káhiře a jeho sláva zářila především díky kinematografii v době takzvané zlaté éry (golden age). 

Druhy orientálního tance:

  • Folklór (saidi, hagala apod.)
  • Baladi (tradiční styl orientálního tance)
  • Oriental (jevištní styl orientálního tance)
  • Fusion (moderní forma orientálního tance s rekvizitami – se závojem, křídly, hedvábnými vějíři apod.)

Hudba pro orientální tanec je velmi rozmanitá a plná nádherných arabských rytmů hraných na buben ve tvaru přesýpacích hodin – na darbuku. Melodickou linku tvoří tradiční nástroje kanoun nebo oud, případně jiné modernější melodické nástroje. 

Kostýmy na orientální tanec jsou nedílnou součástí šatníku každé tanečnice. Pro styly oriental a fusion můžeme zvolit dvoudílný kostým s odhaleným břichem, pro folklórní styly a baladi je vhodnější obléknout si tradiční galabeu, případně kostým, který je přímo určený pro daný folklórní styl tance. Líčení je v orientálním tanci výrazné a podtrhuje krásu, smyslnost a ženskost. 

Proč začíst s orientálním tanec? Orientální tanec přináší radost a uvolnění, odbourává stres a zvyšuje sebevědomí. Zlepšuje pohyblivost a koordinaci celého těla, posiluje svaly pánevního dna a formuje postavu.

Základní taneční pohyby: 

  • Jemné pohyby (kroužky, osmičky, vlnění tělem apod.)
  • Paže (krásné orientální paže dokreslující pohyb boků)
  • Akcenty a shimmy (akcenty a třasy tělem – oblíbená esence orientálního tance)
  • Kroky a otočky (základní arabský krok a mnoho dalších zajímavých tanečních pohybů po prostoru)

Zdroj: Katka Derouet

Co s sebou?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál nebo šátek přes boky. S sebou je dobré mít pití.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Karolina Štraus Idris

Karolina Štraus Idris

Měla jsem to štěstí, že mě tanec doprovází již od dětských let v Indonésii. V 9 letech mě uchvátily indonéské folklórní tance, zejména balijské. V průběhu dalších let a na vysoké škole jsem si vyzkoušela další, moderní styly tanců jako např. balet, jazz, apod., folklórní tance ale nadále zůstaly mojí životní láskou.

Více na profilu lektora