Centrum Tance
Orientální tanec ve svižném tempu

Orientální tanec ve svižném tempu

(OP61321, pravidelná výuka, začátek: 3. 10. 2019, konec: 6. 2. 2020)

Kouzlo orientálního tance ve Vás probudí krásnou, ladnou a sebevědomou ženu. Máte rádi tanec? Máte rádi svižnější hudbu? Rády byste si vytvarovaly postavu? Pak je kurz určen právě pro Vás. Vše spojíme do úplně nové krátké choreografie. S Klárkou se při hodině rozhodně zapotíte, nezapomeňte si pití, popř. i ručník. Kurz je… (pokračování níže)

čtvrtek 23. 01. | 17:30
60 minut

Klára Stáňová
Klára Stáňová
2 990 Kč

500

Kapacita tohoto kurzu
je již naplněna. Můžete se však
přihlásit jako náhradník.
Přihlásit / registrovat

Orientální tanec ve svižném tempu O kurzu

Kouzlo orientálního tance ve Vás probudí krásnou, ladnou a sebevědomou ženu. Máte rádi tanec? Máte rádi svižnější hudbu? Rády byste si vytvarovaly postavu? Pak je kurz určen právě pro Vás.

Vše spojíme do úplně nové krátké choreografie. S Klárkou se při hodině rozhodně zapotíte, nezapomeňte si pití, popř. i ručník.

Kurz je určen pro tanečnice, které mají rádi pohyb a rychlejší hudbu.

Orientální tance

Za kolébku orientálního tance, který známe dnes, je považován Egypt. Orientální tanec má bohatou historii a říká se o něm, že je to nejstarší tanec na světě. (i když tenkrát pravděpodobně nevypadal tak esteticky jako dnes.) Na jeviště se dostal díky kabaretům v Káhiře a jeho sláva zářila především díky kinematografii v době takzvané zlaté éry (golden age). 

Druhy orientálního tance:

  • Folklór (saidi, hagala apod.)
  • Baladi (tradiční styl orientálního tance)
  • Oriental (jevištní styl orientálního tance)
  • Fusion (moderní forma orientálního tance s rekvizitami – se závojem, křídly, hedvábnými vějíři apod.)

Hudba pro orientální tanec je velmi rozmanitá a plná nádherných arabských rytmů hraných na buben ve tvaru přesýpacích hodin – na darbuku. Melodickou linku tvoří tradiční nástroje kanoun nebo oud, případně jiné modernější melodické nástroje. 

Kostýmy na orientální tanec jsou nedílnou součástí šatníku každé tanečnice. Pro styly oriental a fusion můžeme zvolit dvoudílný kostým s odhaleným břichem, pro folklórní styly a baladi je vhodnější obléknout si tradiční galabeu, případně kostým, který je přímo určený pro daný folklórní styl tance. Líčení je v orientálním tanci výrazné a podtrhuje krásu, smyslnost a ženskost. 

Proč začíst s orientálním tancem? Orientální tanec přináší radost a uvolnění, odbourává stres a zvyšuje sebevědomí. Zlepšuje pohyblivost a koordinaci celého těla, posiluje svaly pánevního dna a formuje postavu.

Základní taneční pohyby: 

  • Jemné pohyby (kroužky, osmičky, vlnění tělem apod.)
  • Paže (krásné orientální paže dokreslující pohyb boků)
  • Akcenty a shimmy (akcenty a třasy tělem – oblíbená esence orientálního tance)
  • Kroky a otočky (základní arabský krok a mnoho dalších zajímavých tanečních pohybů po prostoru)

Zdroj: Katka Derouet

Co s sebou?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál nebo šátek přes boky. S sebou je dobré mít pití.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Klára Stáňová

Klára Stáňová

Lekce s Klárou jsou pohodové a krásně si na nich „vyčistíte“ hlavu… a rozhodně také propotíte tričko. Procvičíte si na nich techniku, improvizaci, stínování i choreografie. Klára hodně dbá na to, aby vynikla osobnost každé tanečnice a hlavně aby na lekci byla dobrá nálada.   Motto: "A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.…

Více na profilu lektora