Centrum Tance logo
Začíná 17. 07. 2021
Šťavnaté boky

Šťavnaté boky

(OP65857, festival, začátek: 17. 7. 2021, konec: 17. 7. 2021)

Lylia a její technika boků je nepřekonatelná! Poznejte tajemství dokonalého shimmy a šťavnatých pohybů boky! Nenechte si ujít taneční workshop našeho zahraničního hosta z Francie! Lylia and her hip technique is outstanding! Come and find her secret how to get stronger shimmy and juicier hips! Don’t miss workshop with our guest teacher from France!

sobota 17. 07. | 10:00
120 minut

Lylia Bourbia
Lylia Bourbia

890 Kč
(36 EUR)

Šťavnaté boky O kurzu

Lylia a její technika boků je nepřekonatelná! Poznejte tajemství dokonalého shimmy a šťavnatých pohybů boky! Nenechte si ujít taneční workshop našeho zahraničního hosta z Francie!

Lylia and her hip technique is outstanding! Come and find her secret how to get stronger shimmy and juicier hips! Don’t miss workshop with our guest teacher from France!

Orientální tance

Za kolébku orientálního tance je považován Egypt. Svoji jevištní formu získal díky vzniku kabaretů v Káhiře a jeho sláva zářila především v době zlaté éry kinematografie.

 Styly orientálního tance:

  • Raks shaabi (folklór) & charakterové tance
  • Raks sharki (oriental)
  • Fusion & show

Čím je arabská hudba tak zajímavá a jedinečná? Rozhodně je to čtvrttónová soustava a také specifický hudební systém maqam, který vyjadřuje širokou škálu emocí. Vokální a instrumentální hudba je plná rozmanitých arabských rytmů a podmanivých melodií. Mezi tradiční bicí nástroje patří darbuka, mazhar nebo duff, melodii interpretují hudební nástroje jako například kanoun, oud či nay nebo další modernější nástroje.

Kostýmy na orientální tanec jsou nedílnou součástí šatníku každé tanečnice. Pro styly oriental a fusion můžeme zvolit dvoudílný kostým, pro lidovější styly je vhodnější obléknout si tradiční galabeu, případně kostým, který je přímo určený pro daný styl tance. Líčení je v orientálním tanci výrazné a podtrhuje krásu, smyslnost a ženskost. 

Proč začít s orientálním tancem? Orientální tanec přináší radost a uvolnění, odbourává stres a zvyšuje sebevědomí. Zlepšuje pohyblivost a koordinaci celého těla, může posilovat svaly pánevního dna a formovat postavu.

Základní taneční pohyby: 

  • Plynulé pohyby (kroužky, osmičky, vlny)
  • Akcenty a shimmy (akcenty a třasy tělem – oblíbená esence orientálního tance)
  • Kroky a otočky (základní arabský krok a mnoho dalších zajímavých tanečních pohybů po prostoru)

Zdroj: Katka Derouet

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Co potřebujete na lekci?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál nebo šátek přes boky. S sebou je dobré mít pití.

Lylia Bourbia

Lylia Bourbia

Lylia ve svém tanečním stylu kombinuje tradici i moderní směr orientálního tance. Její taneční vystoupení jsou jedním slovem úžasná! Někdy svádivě uvolněná, jindy dynamická, každopádně vždy uchvátná! Je vítězkou několika mezinárodních soutěží a svůj um sdílí se studenty po celém světě.

Více na profilu lektora