Centrum Tance
Začíná 19. 07. 2020
Orientální inspirace

Orientální inspirace

(OP65874, festivaly, začátek: 19. 7. 2020, konec: 19. 7. 2020)

Seznamte se s orientálním tanečním stylem! Krůček po krůčku, pomalu a trpělivě, vás Daniela seznámí se základy orientálního tance. Osvojíte si základní postavení těla a několik zajímavých kombinací se zapojením shimmy, osmiček, to vše v doprovodu ladných pohybů pažemi. Užijte si radostný tanec na působivou hudbu v krásné… (pokračování níže)

neděle 19. 07. | 14:30
120 minut

Daniela Pardusová
Daniela Pardusová

490
(20 EUR)

Orientální inspirace O kurzu

Seznamte se s orientálním tanečním stylem! Krůček po krůčku, pomalu a trpělivě, vás Daniela seznámí se základy orientálního tance. Osvojíte si základní postavení těla a několik zajímavých kombinací se zapojením shimmy, osmiček, to vše v doprovodu ladných pohybů pažemi. Užijte si radostný tanec na působivou hudbu v krásné atmosféře.


Let’s explore the oriental dance style! Step by step, patiently, Daniela will introduce you to the basics of oriental dance. You will acquire the basic posture and several interesting combinations with the involvement of shimmy, figure eights accompanied by graceful arm movements. Enjoy joyful dance to impressive music in a beautiful atmosphere.

Orientální tance

Za kolébku orientálního tance, který známe dnes, je považován Egypt. Orientální tanec má bohatou historii a říká se o něm, že je to nejstarší tanec na světě. (i když tenkrát pravděpodobně nevypadal tak esteticky jako dnes.) Na jeviště se dostal díky kabaretům v Káhiře a jeho sláva zářila především díky kinematografii v době takzvané zlaté éry (golden age). 

Druhy orientálního tance:

  • Folklór (saidi, hagala apod.)
  • Baladi (tradiční styl orientálního tance)
  • Oriental (jevištní styl orientálního tance)
  • Fusion (moderní forma orientálního tance s rekvizitami – se závojem, křídly, hedvábnými vějíři apod.)

Hudba pro orientální tanec je velmi rozmanitá a plná nádherných arabských rytmů hraných na buben ve tvaru přesýpacích hodin – na darbuku. Melodickou linku tvoří tradiční nástroje kanoun nebo oud, případně jiné modernější melodické nástroje. 

Kostýmy na orientální tanec jsou nedílnou součástí šatníku každé tanečnice. Pro styly oriental a fusion můžeme zvolit dvoudílný kostým s odhaleným břichem, pro folklórní styly a baladi je vhodnější obléknout si tradiční galabeu, případně kostým, který je přímo určený pro daný folklórní styl tance. Líčení je v orientálním tanci výrazné a podtrhuje krásu, smyslnost a ženskost. 

Proč začíst s orientálním tancem? Orientální tanec přináší radost a uvolnění, odbourává stres a zvyšuje sebevědomí. Zlepšuje pohyblivost a koordinaci celého těla, posiluje svaly pánevního dna a formuje postavu.

Základní taneční pohyby: 

  • Jemné pohyby (kroužky, osmičky, vlnění tělem apod.)
  • Paže (krásné orientální paže dokreslující pohyb boků)
  • Akcenty a shimmy (akcenty a třasy tělem – oblíbená esence orientálního tance)
  • Kroky a otočky (základní arabský krok a mnoho dalších zajímavých tanečních pohybů po prostoru)

Zdroj: Katka Derouet

Co s sebou?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál nebo šátek přes boky. S sebou je dobré mít pití.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Daniela Pardusová

Daniela Pardusová

Lektorka absolvovala rekvalifikační kurz s akreditací MŠMT: Lektor orientálního tance Vzkaz pro klienty Chcete-li se s radostí setkávat při tanci s podobně Vámi naladěnými ženami, v příjemné atmosféře se zajímavou hudbou, přijďte na mé kurzy, semináře, víkendy a dovolené u moře s orientálním tancem. Motto: ,,Tančit životem s láskou a radostí…

Více na profilu lektora