Centrum Tance logo
Začíná 17. 07. 2021
Drum solo samba fusion

Drum solo samba fusion

(OP66139, festival, začátek: 17. 7. 2021, konec: 17. 7. 2021)

Naučte se dynamické drum solo s dotykem samby v podání Seleny! Tančete s vítězkou Let’s Dance Prague Oriental Competition 2018! Let’s learn the dynamic drum solo with samba fusion essence by Selena! Enjoy the dance with our winner from Let’s Dance Prague Oriental Competition 2018!

sobota 17. 07. | 12:15
120 minut

Selena
Selena

490 Kč
(20 EUR)

Drum solo samba fusion O kurzu

Naučte se dynamické drum solo s dotykem samby v podání Seleny! Tančete s vítězkou Let’s Dance Prague Oriental Competition 2018!

Let’s learn the dynamic drum solo with samba fusion essence by Selena! Enjoy the dance with our winner from Let’s Dance Prague Oriental Competition 2018!

Orientální tance

Za kolébku orientálního tance je považován Egypt. Svoji jevištní formu získal díky vzniku kabaretů v Káhiře a jeho sláva zářila především v době zlaté éry kinematografie.

 Styly orientálního tance:

  • Raks shaabi (folklór) & charakterové tance
  • Raks sharki (oriental)
  • Fusion & show

Čím je arabská hudba tak zajímavá a jedinečná? Rozhodně je to čtvrttónová soustava a také specifický hudební systém maqam, který vyjadřuje širokou škálu emocí. Vokální a instrumentální hudba je plná rozmanitých arabských rytmů a podmanivých melodií. Mezi tradiční bicí nástroje patří darbuka, mazhar nebo duff, melodii interpretují hudební nástroje jako například kanoun, oud či nay nebo další modernější nástroje.

Kostýmy na orientální tanec jsou nedílnou součástí šatníku každé tanečnice. Pro styly oriental a fusion můžeme zvolit dvoudílný kostým, pro lidovější styly je vhodnější obléknout si tradiční galabeu, případně kostým, který je přímo určený pro daný styl tance. Líčení je v orientálním tanci výrazné a podtrhuje krásu, smyslnost a ženskost. 

Proč začít s orientálním tancem? Orientální tanec přináší radost a uvolnění, odbourává stres a zvyšuje sebevědomí. Zlepšuje pohyblivost a koordinaci celého těla, může posilovat svaly pánevního dna a formovat postavu.

Základní taneční pohyby: 

  • Plynulé pohyby (kroužky, osmičky, vlny)
  • Akcenty a shimmy (akcenty a třasy tělem – oblíbená esence orientálního tance)
  • Kroky a otočky (základní arabský krok a mnoho dalších zajímavých tanečních pohybů po prostoru)

Zdroj: Katka Derouet

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Co potřebujete na lekci?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál nebo šátek přes boky. S sebou je dobré mít pití.

Selena

Selena

Selena je polská orientální tanečnice, vítězka soutěže Let's Dance Prague Oriental Competition 2018 v kategorii folklór. Selena se věnuje orientálnímu tanci od roku 2008, pravidelně navštěvuje workshopy s mnoha známými mezinárodními lektory z celého světa. Její nejoblíbenější styl je klasický orientální, ale také baladi, saidi a další folklórní…

Více na profilu lektora