Centrum Tance
Začíná 18. 07. 2020
Drum solo samba fusion

Drum solo samba fusion

(OP66139, festival, začátek: 18. 7. 2020, konec: 18. 7. 2020)

Naučte se dynamické drum solo s dotykem samby v podání Seleny! Tančete s vítězkou Let’s Dance Prague Oriental Competition 2018! Let’s learn the dynamic drum solo with samba fusion essence by Selena! Enjoy the dance with our winner from Let’s Dance Prague Oriental Competition 2018!

sobota 18. 07. | 12:15
120 minut

Selena
Selena

490

Drum solo samba fusion O kurzu

Naučte se dynamické drum solo s dotykem samby v podání Seleny! Tančete s vítězkou Let’s Dance Prague Oriental Competition 2018!

Let’s learn the dynamic drum solo with samba fusion essence by Selena! Enjoy the dance with our winner from Let’s Dance Prague Oriental Competition 2018!

Orientální tance

Za kolébku orientálního tance, který známe dnes, je považován Egypt. Orientální tanec má bohatou historii a říká se o něm, že je to nejstarší tanec na světě. (i když tenkrát pravděpodobně nevypadal tak esteticky jako dnes.) Na jeviště se dostal díky kabaretům v Káhiře a jeho sláva zářila především díky kinematografii v době takzvané zlaté éry (golden age). 

Druhy orientálního tance:

  • Folklór (saidi, hagala apod.)
  • Baladi (tradiční styl orientálního tance)
  • Oriental (jevištní styl orientálního tance)
  • Fusion (moderní forma orientálního tance s rekvizitami – se závojem, křídly, hedvábnými vějíři apod.)

Hudba pro orientální tanec je velmi rozmanitá a plná nádherných arabských rytmů hraných na buben ve tvaru přesýpacích hodin – na darbuku. Melodickou linku tvoří tradiční nástroje kanoun nebo oud, případně jiné modernější melodické nástroje. 

Kostýmy na orientální tanec jsou nedílnou součástí šatníku každé tanečnice. Pro styly oriental a fusion můžeme zvolit dvoudílný kostým s odhaleným břichem, pro folklórní styly a baladi je vhodnější obléknout si tradiční galabeu, případně kostým, který je přímo určený pro daný folklórní styl tance. Líčení je v orientálním tanci výrazné a podtrhuje krásu, smyslnost a ženskost. 

Proč začíst s orientálním tancem? Orientální tanec přináší radost a uvolnění, odbourává stres a zvyšuje sebevědomí. Zlepšuje pohyblivost a koordinaci celého těla, posiluje svaly pánevního dna a formuje postavu.

Základní taneční pohyby: 

  • Jemné pohyby (kroužky, osmičky, vlnění tělem apod.)
  • Paže (krásné orientální paže dokreslující pohyb boků)
  • Akcenty a shimmy (akcenty a třasy tělem – oblíbená esence orientálního tance)
  • Kroky a otočky (základní arabský krok a mnoho dalších zajímavých tanečních pohybů po prostoru)

Zdroj: Katka Derouet

Co s sebou?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál nebo šátek přes boky. S sebou je dobré mít pití.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Selena

Selena

Selena je polská orientální tanečnice, vítězka soutěže Let's Dance Prague Oriental Competition 2018 v kategorii folklór. Selena se věnuje orientálnímu tanci od roku 2008, pravidelně navštěvuje workshopy s mnoha známými mezinárodními lektory z celého světa. Její nejoblíbenější styl je klasický orientální, ale také baladi, saidi a další folklórní…

Více na profilu lektora