Centrum Tance logo
Začíná 31. 10. 2020
Intenzivní víkend plný tance a kreativity

Intenzivní víkend plný tance a kreativity

(OP66814, speciál, začátek: 31. 10. 2020, konec: 1. 11. 2020)

Intenzivní víkend plný tance a kreativity s Kathreen Derouet SOBOTA 31. 10. 2020  10-12 Orientální probuzení Taneční technika a krátké kombinace pro probuzení těla a mysli. 12-14 Pauza na oběd a popovídání 14-18 Slyšet, tvořit, tančit Jedinečné tipy & triky pro tvorbu vlastní choreografie ve stylu raks sharki! Vše o… (pokračování níže)

sobota 31. 10. | 10:00
480 minut

Katka Derouet
Katka Derouet

1 890 Kč

Intenzivní víkend plný tance a kreativity O kurzu

Intenzivní víkend plný tance a kreativity s Kathreen Derouet

SOBOTA 31. 10. 2020 

10-12 Orientální probuzení

Taneční technika a krátké kombinace pro probuzení těla a mysli.

12-14 Pauza na oběd a popovídání

14-18 Slyšet, tvořit, tančit

Jedinečné tipy & triky pro tvorbu vlastní choreografie ve stylu raks sharki! Vše o arabské hudbě, struktuře taneční choreografie a kreativitě v tanci. Tvorba tanečních kombinací a choreografie.

NEDĚLE 1. 11. 2020

10-12 Herectví v orientálním tanci

Rozmanité tipy & triky pro interpretaci orientálního tance a základy jevištního projevu. Tvorba tanečních kombinací.

12-14 Pauza na oběd a popovídání

14-16 Na vlnách závoje

Hedvábné tipy a triky pro zapojení závoje do stylu raks sharki. Taneční kombinace a inspirace. Prosím přineste si vlastní hedvábný závoj, na místě bude několik kusů k zapůjčení. 

Semináře jsou vypsané i jednotlivě avšak za vyšší cenu, než při přihlášení na celý víkend.

Orientální tance

Za kolébku orientálního tance je považován Egypt. Svoji jevištní formu získal díky vzniku kabaretů v Káhiře a jeho sláva zářila především v době zlaté éry kinematografie.

 Styly orientálního tance:

  • Raks shaabi (folklór) & charakterové tance
  • Raks sharki (oriental)
  • Fusion & show

Čím je arabská hudba tak zajímavá a jedinečná? Rozhodně je to čtvrttónová soustava a také specifický hudební systém maqam, který vyjadřuje širokou škálu emocí. Vokální a instrumentální hudba je plná rozmanitých arabských rytmů a podmanivých melodií. Mezi tradiční bicí nástroje patří darbuka, mazhar nebo duff, melodii interpretují hudební nástroje jako například kanoun, oud či nay nebo další modernější nástroje.

Kostýmy na orientální tanec jsou nedílnou součástí šatníku každé tanečnice. Pro styly oriental a fusion můžeme zvolit dvoudílný kostým, pro lidovější styly je vhodnější obléknout si tradiční galabeu, případně kostým, který je přímo určený pro daný styl tance. Líčení je v orientálním tanci výrazné a podtrhuje krásu, smyslnost a ženskost. 

Proč začít s orientálním tancem? Orientální tanec přináší radost a uvolnění, odbourává stres a zvyšuje sebevědomí. Zlepšuje pohyblivost a koordinaci celého těla, může posilovat svaly pánevního dna a formovat postavu.

Základní taneční pohyby: 

  • Plynulé pohyby (kroužky, osmičky, vlny)
  • Akcenty a shimmy (akcenty a třasy tělem – oblíbená esence orientálního tance)
  • Kroky a otočky (základní arabský krok a mnoho dalších zajímavých tanečních pohybů po prostoru)

Zdroj: Katka Derouet

Co s sebou?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál nebo šátek přes boky. S sebou je dobré mít pití.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Katka Derouet

Katka Derouet

Katka Derouet (Krejčová) patří ke hvězdám české orientální taneční scény. Její taneční styl a láska k orientálnímu tanci uchvacuje stále více tanečnic po celém světě. Vystupuje a vyučuje nejen u nás, ale i v zahraničí více než 19 let (Německo, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Anglie, Francie, Itálie, Indie, Srbsko, Hong Kong, Čína, Singapur…).…

Více na profilu lektora