Centrum Tance logo
Začíná 18. 07. 2021
Orientální inspirace

Orientální inspirace

(OP68520, festivaly, začátek: 18. 7. 2021, konec: 18. 7. 2021)

Seznamte se s orientálním tanečním stylem! Krůček po krůčku, pomalu a trpělivě, vás Daniela seznámí se základy orientálního tance. Osvojíte si základní postavení těla a několik zajímavých kombinací se zapojením shimmy, osmiček, to vše v doprovodu ladných pohybů pažemi. Užijte si radostný tanec na působivou hudbu v krásné… (pokračování níže)

neděle 18. 07. | 14:30
120 minut

Daniela Pardusová
Daniela Pardusová

490 Kč
(20 EUR)

Orientální inspirace O kurzu

Seznamte se s orientálním tanečním stylem! Krůček po krůčku, pomalu a trpělivě, vás Daniela seznámí se základy orientálního tance. Osvojíte si základní postavení těla a několik zajímavých kombinací se zapojením shimmy, osmiček, to vše v doprovodu ladných pohybů pažemi. Užijte si radostný tanec na působivou hudbu v krásné atmosféře.


Let’s explore the oriental dance style! Step by step, patiently, Daniela will introduce you to the basics of oriental dance. You will acquire the basic posture and several interesting combinations with the involvement of shimmy, figure eights accompanied by graceful arm movements. Enjoy joyful dance to impressive music in a beautiful atmosphere.

Orientální tance

Za kolébku orientálního tance je považován Egypt. Svoji jevištní formu získal díky vzniku kabaretů v Káhiře a jeho sláva zářila především v době zlaté éry kinematografie.

 Styly orientálního tance:

  • Raks shaabi (folklór) & charakterové tance
  • Raks sharki (oriental)
  • Fusion & show

Čím je arabská hudba tak zajímavá a jedinečná? Rozhodně je to čtvrttónová soustava a také specifický hudební systém maqam, který vyjadřuje širokou škálu emocí. Vokální a instrumentální hudba je plná rozmanitých arabských rytmů a podmanivých melodií. Mezi tradiční bicí nástroje patří darbuka, mazhar nebo duff, melodii interpretují hudební nástroje jako například kanoun, oud či nay nebo další modernější nástroje.

Kostýmy na orientální tanec jsou nedílnou součástí šatníku každé tanečnice. Pro styly oriental a fusion můžeme zvolit dvoudílný kostým, pro lidovější styly je vhodnější obléknout si tradiční galabeu, případně kostým, který je přímo určený pro daný styl tance. Líčení je v orientálním tanci výrazné a podtrhuje krásu, smyslnost a ženskost. 

Proč začít s orientálním tancem? Orientální tanec přináší radost a uvolnění, odbourává stres a zvyšuje sebevědomí. Zlepšuje pohyblivost a koordinaci celého těla, může posilovat svaly pánevního dna a formovat postavu.

Základní taneční pohyby: 

  • Plynulé pohyby (kroužky, osmičky, vlny)
  • Akcenty a shimmy (akcenty a třasy tělem – oblíbená esence orientálního tance)
  • Kroky a otočky (základní arabský krok a mnoho dalších zajímavých tanečních pohybů po prostoru)

Zdroj: Katka Derouet

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Co potřebujete na lekci?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál nebo šátek přes boky. S sebou je dobré mít pití.

Daniela Pardusová

Daniela Pardusová

Lektorka absolvovala rekvalifikační kurz s akreditací MŠMT: Lektor orientálního tance Vzkaz pro klienty Chcete-li se s radostí setkávat při tanci s podobně Vámi naladěnými ženami, v příjemné atmosféře se zajímavou hudbou, přijďte na mé kurzy, semináře, víkendy a dovolené u moře s orientálním tancem. Motto: ,,Tančit životem s láskou a radostí…

Více na profilu lektora