Centrum Tance logo
Orientální tanec

Orientální tanec

(OP69524, pravidelný kurz, začátek: 17. 9. 2020, konec: 24. 6. 2021)

Hodiny jsou určeny hlavně pro úplné začátečnice a začátečnice, které se zúčastnily kurzů o prázdninách. Samozřejmě, pokud si chce některá tanečnice po delší době znovu připomenout základy, je na tomto kurzu vítána. Pomalu a pečlivě vás zasvětím do tajů orientálního tance za zvuků působivé arabské muziky. Přijďte zažít ten pocit… (pokračování níže)

čtvrtek 24. 06. | 19:00
60 minut

Daniela Pardusová
Daniela Pardusová
3 390 Kč

170 Kč

Lekce kurzu na sebe navazují kvůli výuce choreografie.

Orientální tanec O kurzu

Hodiny jsou určeny hlavně pro úplné začátečnice a začátečnice, které se zúčastnily kurzů o prázdninách. Samozřejmě, pokud si chce některá tanečnice po delší době znovu připomenout základy, je na tomto kurzu vítána.

Pomalu a pečlivě vás zasvětím do tajů orientálního tance za zvuků působivé arabské muziky. Přijďte zažít ten pocit, jak všemi smysly nasát prapůvodní ženskou energii. Jsem přesvědčena, že orientální tanec je ten nejvhodnější pohyb pro ženu, které se prostřednictvím orientálního tance stává smyslnějsí, radostnější a hlavně zdravější.

Těším se na všechny ženy, které se rozhodly se mnou trávit čtvrteční večer tím nejprospěšnějším možným způsobem pro každou z nás.

Orientální tance

Za kolébku orientálního tance je považován Egypt. Svoji jevištní formu získal díky vzniku kabaretů v Káhiře a jeho sláva zářila především v době zlaté éry kinematografie.

 Styly orientálního tance:

  • Raks shaabi (folklór) & charakterové tance
  • Raks sharki (oriental)
  • Fusion & show

Čím je arabská hudba tak zajímavá a jedinečná? Rozhodně je to čtvrttónová soustava a také specifický hudební systém maqam, který vyjadřuje širokou škálu emocí. Vokální a instrumentální hudba je plná rozmanitých arabských rytmů a podmanivých melodií. Mezi tradiční bicí nástroje patří darbuka, mazhar nebo duff, melodii interpretují hudební nástroje jako například kanoun, oud či nay nebo další modernější nástroje.

Kostýmy na orientální tanec jsou nedílnou součástí šatníku každé tanečnice. Pro styly oriental a fusion můžeme zvolit dvoudílný kostým, pro lidovější styly je vhodnější obléknout si tradiční galabeu, případně kostým, který je přímo určený pro daný styl tance. Líčení je v orientálním tanci výrazné a podtrhuje krásu, smyslnost a ženskost. 

Proč začít s orientálním tancem? Orientální tanec přináší radost a uvolnění, odbourává stres a zvyšuje sebevědomí. Zlepšuje pohyblivost a koordinaci celého těla, může posilovat svaly pánevního dna a formovat postavu.

Základní taneční pohyby: 

  • Plynulé pohyby (kroužky, osmičky, vlny)
  • Akcenty a shimmy (akcenty a třasy tělem – oblíbená esence orientálního tance)
  • Kroky a otočky (základní arabský krok a mnoho dalších zajímavých tanečních pohybů po prostoru)

Zdroj: Katka Derouet

 

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Co potřebujete na lekci?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál nebo šátek přes boky. S sebou je dobré mít pití.

Daniela Pardusová

Daniela Pardusová

Lektorka absolvovala rekvalifikační kurz s akreditací MŠMT: Lektor orientálního tance Vzkaz pro klienty Chcete-li se s radostí setkávat při tanci s podobně Vámi naladěnými ženami, v příjemné atmosféře se zajímavou hudbou, přijďte na mé kurzy, semináře, víkendy a dovolené u moře s orientálním tancem. Motto: ,,Tančit životem s láskou a radostí…

Více na profilu lektora