Centrum Tance logo
Orient fusion

Orient fusion

(OP70759, pravidelný kurz, začátek: 17. 9. 2020, konec: 11. 2. 2021)

Kurz pro pokročilé tanečnice, které už tančí delší dobu, ale zároveň netouží po soutěžení, ale spíše po prožitku z tance, stálé práci na technice a možnosti vyčistit si na hodině hlavu, užít si spoustu zábavy a radosti z pohybu, potkat podobně naladěné kamarádky a udělat něco pro sebe. Hodiny jsou plné tance, ale část lekce… (pokračování níže)

čtvrtek 01. 10. | 19:00
60 minut

Vendulka Pánková
Vendulka Pánková
3 390 Kč

3 055 Kč

Lekce kurzu na sebe navazují kvůli výuce choreografie.

Orient fusion O kurzu

Kurz pro pokročilé tanečnice, které už tančí delší dobu, ale zároveň netouží po soutěžení, ale spíše po prožitku z tance, stálé práci na technice a možnosti vyčistit si na hodině hlavu, užít si spoustu zábavy a radosti z pohybu, potkat podobně naladěné kamarádky a udělat něco pro sebe.

Hodiny jsou plné tance, ale část lekce věnujeme i nácviku choreografií.

Na tomto kurzu budeme opakovat drum solo a choreografii s vějíři, a nově si vyzkoušíme různé styly oriental fusion (fůze s jinými styly tance) - především se zaměříme na gypsy fusion (cikánský tanec).

Vějíře je nutné mít vlastní! Na místě nebudou k zapůjčení. Děkujeme za pochopení

Orient fusion

Fusion, tedy v překladu fúze, vyjadřuje prolínání různých tanečních stylů. Fúzovat do sebe můžeme jakékoliv taneční styly. Vytvořit můžeme například fúzi orientálního tance a baletu, flamenca, salsy, samby či například kombinovat jazz dance s drum solem a podobně.  

Hojně se také do tohoto moderního stylu orientálního tance zapojují rekvizity:

  • závoj
  • křídla Isis
  • fan veils (hedvábné vějíře)
  • voi poi
  • péřové vějíře
  • šavle
  • ohně/svíčky apod.

Zdroj: Katka Derouet

Co s sebou?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál nebo šátek přes boky. S sebou je dobré mít pití.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Vendulka Pánková

Vendulka Pánková

S Vendulkou se můžete podrobně seznámit ve videorozhovoru z května 2020 nebo v o něco starším klasickém rozhovoru. Jak dlouho učím?V Centru Tance učím od září 2007, ale první lektorské zkušenosti jsem nabrala již dříve při výuce na rodné Vysočině. Čím mi orientální tanec přirostl k srdci? Občas mám pocit, že už je tam přirostlý odjakživa a vším …

Více na profilu lektora