Centrum Tance logo
Začíná 12. 12. 2020
Učím, tedy jsem! 3. VÍKEND

Učím, tedy jsem! 3. VÍKEND

(OP72076, speciál, So 12. 12. + Ne 13. 12. 2020)

3. VÍKEND v rámci kurzu Učím, tedy jsem! - Lektor Orientálního Tance s Kathreen Derouet (vzdělávací program pro orientální tanečnice a lektorky).  Můžete si zakoupit celý kurz (6 víkendů) nebo jednotlivé víkendy za 3900 Kč. Místo konání: Centrum Tance, Politických vězňů 8, Praha 1   PROGRAM TŘETÍ VÍKEND: 12. - 13. 12. 2020 … (pokračování níže)

sobota 12. 12. | 11:00
540 minut

Katka Derouet
Katka Derouet

3 900 Kč

Učím, tedy jsem! 3. VÍKEND O kurzu

3. VÍKEND v rámci kurzu Učím, tedy jsem! - Lektor Orientálního Tance s Kathreen Derouet (vzdělávací program pro orientální tanečnice a lektorky). 

Můžete si zakoupit celý kurz (6 víkendů) nebo jednotlivé víkendy za 3900 Kč.

Místo konání: Centrum Tance, Politických vězňů 8, Praha 1

 

PROGRAM

TŘETÍ VÍKEND: 12. - 13. 12. 2020

Sobota

11:00-12:00 Opakování

12:00-14:00 Baladi I. (rozbor hudby, vedená improvizace, tvorba, taneční kombinace, tipy & triky pro tvorbu a výuku baladi)
15:00-16:00 Rozmanitost orientálního tance (teorie – vývoj orientálního tance, přehled tanečních stylů)  
16:00-18:00 Baladi II. (pokračování)

18:00-20:00 Shaabi (taneční kombinace a tipy & triky pro tvorbu a výuku)

Neděle

10:00-13:00 Orientální srdcovky (taneční kombinace, výběr z klasických i moderních interpretů arabské hudby)
14:00-18:00 Tarab, emoce v tanci (teorie – přehled nejslavnějších interpretů orientální hudby, taneční kombinace a tipy & triky pro tvorbu a výuku)

Vzkaz od lektorky Katky:
Výuku tance miluji. Podělím se s vámi o všechny své taneční a lektorské zkušenosti. Upřímně, s nadšením i humorem. Budu se vám snažit předat co nejvíce ze své vlastní metodiky, která tanečnicím pomáhá pohybově i interpretačně, inspiruje je i motivuje. Jsem tady pro vás a těším se! 
Kathreen Derouet.

Orientální tance

Za kolébku orientálního tance je považován Egypt. Svoji jevištní formu získal díky vzniku kabaretů v Káhiře a jeho sláva zářila především v době zlaté éry kinematografie.

 Styly orientálního tance:

  • Raks shaabi (folklór) & charakterové tance
  • Raks sharki (oriental)
  • Fusion & show

Čím je arabská hudba tak zajímavá a jedinečná? Rozhodně je to čtvrttónová soustava a také specifický hudební systém maqam, který vyjadřuje širokou škálu emocí. Vokální a instrumentální hudba je plná rozmanitých arabských rytmů a podmanivých melodií. Mezi tradiční bicí nástroje patří darbuka, mazhar nebo duff, melodii interpretují hudební nástroje jako například kanoun, oud či nay nebo další modernější nástroje.

Kostýmy na orientální tanec jsou nedílnou součástí šatníku každé tanečnice. Pro styly oriental a fusion můžeme zvolit dvoudílný kostým, pro lidovější styly je vhodnější obléknout si tradiční galabeu, případně kostým, který je přímo určený pro daný styl tance. Líčení je v orientálním tanci výrazné a podtrhuje krásu, smyslnost a ženskost. 

Proč začít s orientálním tancem? Orientální tanec přináší radost a uvolnění, odbourává stres a zvyšuje sebevědomí. Zlepšuje pohyblivost a koordinaci celého těla, může posilovat svaly pánevního dna a formovat postavu.

Základní taneční pohyby: 

  • Plynulé pohyby (kroužky, osmičky, vlny)
  • Akcenty a shimmy (akcenty a třasy tělem – oblíbená esence orientálního tance)
  • Kroky a otočky (základní arabský krok a mnoho dalších zajímavých tanečních pohybů po prostoru)

Zdroj: Katka Derouet

Co s sebou?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál nebo šátek přes boky. S sebou je dobré mít pití.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Katka Derouet

Katka Derouet

Katka Derouet (Krejčová) patří ke hvězdám české orientální taneční scény. Její taneční styl a láska k orientálnímu tanci uchvacuje stále více tanečnic po celém světě. Vystupuje a vyučuje nejen u nás, ale i v zahraničí více než 19 let (Německo, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Anglie, Francie, Itálie, Indie, Srbsko, Hong Kong, Čína, Singapur…).…

Více na profilu lektora