Centrum Tance logo
Orientální tanec - "vracíme se před zrcadlo"

Orientální tanec - "vracíme se před zrcadlo"

(OP74465, pravidelný kurz, začátek: 20. 7. 2021, konec: 3. 8. 2021)

20.7. Vracíme se před zrcadlo 1 – Pozvolné opakování základní techniky po dlouhých měsících bez zrcadel – Pomalé tančení s důrazem na kontrolu sebe sama v zrcadle. Kroužky, ležaté osmičky, dropy atd. Otázky vítány . Na konec krátká lehčí kombinace na potrápení paměti.                Obtížnost - středně pokročilý   27.7.… (pokračování níže)

úterý 27. 07. | 18:00
60 minut

Marcela Kordačová
Marcela Kordačová
990 Kč

660 Kč

Orientální tanec - "vracíme se před zrcadlo" O kurzu

20.7. Vracíme se před zrcadlo 1 – Pozvolné opakování základní techniky po dlouhých měsících bez zrcadel – Pomalé tančení s důrazem na kontrolu sebe sama v zrcadle. Kroužky, ležaté osmičky, dropy atd. Otázky vítány . Na konec krátká lehčí kombinace na potrápení paměti.               

Obtížnost - středně pokročilý

 

27.7. Vracíme se před zrcadlo 2 - Pozvolné opakování základní techniky po dlouhých měsících bez zrcadel – Pomalé tančení s důrazem na kontrolu sebe sama v zrcadle. Stojaté osmičky, vývratné kroužky spodní polovinou těla, hagalla atd. A na konec opět kratší kombinace nejen z probraných prvků.   

Obtížnost - pokročilý

3.8. Vracíme se před zrcadlo 3 - Pozvolné opakování základní techniky po dlouhých měsících bez zrcadel – Pomalé tančení s důrazem na kontrolu sebe sama v zrcadle. Suhair Zaki, ¾ šimi, vývratné kroužky horní polovinou těla atd. A samozřejmě na konec nebude chybět, tentokráte o něco náročnější, kombinace na zapamatování                             

Obtížnost - pokročilý

Orientální tance

Za kolébku orientálního tance je považován Egypt. Svoji jevištní formu získal díky vzniku kabaretů v Káhiře a jeho sláva zářila především v době zlaté éry kinematografie.

 Styly orientálního tance:

  • Raks shaabi (folklór) & charakterové tance
  • Raks sharki (oriental)
  • Fusion & show

Čím je arabská hudba tak zajímavá a jedinečná? Rozhodně je to čtvrttónová soustava a také specifický hudební systém maqam, který vyjadřuje širokou škálu emocí. Vokální a instrumentální hudba je plná rozmanitých arabských rytmů a podmanivých melodií. Mezi tradiční bicí nástroje patří darbuka, mazhar nebo duff, melodii interpretují hudební nástroje jako například kanoun, oud či nay nebo další modernější nástroje.

Kostýmy na orientální tanec jsou nedílnou součástí šatníku každé tanečnice. Pro styly oriental a fusion můžeme zvolit dvoudílný kostým, pro lidovější styly je vhodnější obléknout si tradiční galabeu, případně kostým, který je přímo určený pro daný styl tance. Líčení je v orientálním tanci výrazné a podtrhuje krásu, smyslnost a ženskost. 

Proč začít s orientálním tancem? Orientální tanec přináší radost a uvolnění, odbourává stres a zvyšuje sebevědomí. Zlepšuje pohyblivost a koordinaci celého těla, může posilovat svaly pánevního dna a formovat postavu.

Základní taneční pohyby: 

  • Plynulé pohyby (kroužky, osmičky, vlny)
  • Akcenty a shimmy (akcenty a třasy tělem – oblíbená esence orientálního tance)
  • Kroky a otočky (základní arabský krok a mnoho dalších zajímavých tanečních pohybů po prostoru)

Zdroj: Katka Derouet

 

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Co potřebujete na lekci?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál nebo šátek přes boky. S sebou je dobré mít pití.

Marcela Kordačová

Marcela Kordačová

Vzkaz pro klienty Milé dámy, miluji tanec, nač to tajit. A miluji tanec tak, že mým přáním je alespoň kousek této lásky a nadšení přenést na vás a doufám, že se mi to podaří. Velmi se na hodiny s vámi těším a věřím, že spolu odhalíme vše krásné, co lidem hudba a pohyb již tisíce let přináší. Motto: Není důležitá kvantita, ale kvalita. Současné…

Více na profilu lektora