Centrum Tance logo
Začíná 19. 10. 2021
Make your belly dance

Make your belly dance

(OP76183, otevřená lekce, začátek: 19. 10. 2021, konec: 19. 10. 2021)

Že je orientální tanec pouze o cinkání penízkových šátků a natřásání se? Že se na lekci ani nezapotíte? OMYL!Tyto otevřené lekce jsou zaměřené hlavně na posilování partií, které při orientálním tanci nejvíce využíváme a řádné drilování techniky. Čas nám zůstane ale také na nejrůznější pohybové experimenty a možné taneční fúze… (pokračování níže)

úterý 19. 10. | 19:00
60 minut

Lucie Křehlíková
Lucie Křehlíková

200 Kč

Make your belly dance O kurzu

Že je orientální tanec pouze o cinkání penízkových šátků a natřásání se? Že se na lekci ani nezapotíte? OMYL!
Tyto otevřené lekce jsou zaměřené hlavně na posilování partií, které při orientálním tanci nejvíce využíváme a řádné drilování techniky. Čas nám zůstane ale také na nejrůznější pohybové experimenty a možné taneční fúze.
Přijďte si rozšířit svůj pohybový slovník a dát si trochu do těla!

Orientální tance

Za kolébku orientálního tance je považován Egypt. Svoji jevištní formu získal díky vzniku kabaretů v Káhiře a jeho sláva zářila především v době zlaté éry kinematografie.

 Styly orientálního tance:

  • Raks shaabi (folklór) & charakterové tance
  • Raks sharki (oriental)
  • Fusion & show

Čím je arabská hudba tak zajímavá a jedinečná? Rozhodně je to čtvrttónová soustava a také specifický hudební systém maqam, který vyjadřuje širokou škálu emocí. Vokální a instrumentální hudba je plná rozmanitých arabských rytmů a podmanivých melodií. Mezi tradiční bicí nástroje patří darbuka, mazhar nebo duff, melodii interpretují hudební nástroje jako například kanoun, oud či nay nebo další modernější nástroje.

Kostýmy na orientální tanec jsou nedílnou součástí šatníku každé tanečnice. Pro styly oriental a fusion můžeme zvolit dvoudílný kostým, pro lidovější styly je vhodnější obléknout si tradiční galabeu, případně kostým, který je přímo určený pro daný styl tance. Líčení je v orientálním tanci výrazné a podtrhuje krásu, smyslnost a ženskost. 

Proč začít s orientálním tancem? Orientální tanec přináší radost a uvolnění, odbourává stres a zvyšuje sebevědomí. Zlepšuje pohyblivost a koordinaci celého těla, může posilovat svaly pánevního dna a formovat postavu.

Základní taneční pohyby: 

  • Plynulé pohyby (kroužky, osmičky, vlny)
  • Akcenty a shimmy (akcenty a třasy tělem – oblíbená esence orientálního tance)
  • Kroky a otočky (základní arabský krok a mnoho dalších zajímavých tanečních pohybů po prostoru)

Zdroj: Katka Derouet

 

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Co potřebujete na lekci?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál nebo šátek přes boky. S sebou je dobré mít pití.

Lucie Křehlíková

Lucie Křehlíková

Lucie je mladá talentovaná tanečnice z Brna. Od dětství tančila, začínala se street dance a později objevila také společenské tance, flirt dance a orientální tance, kterým se věnuje nejvíce. Několik let byla členkou taneční skupiny Raks Sultana pod vedením Shaari a účinkovala také ve velké taneční show Dreams Come True v režii Katky Derouet. Má za…

Více na profilu lektora