<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1516017178694353&ev=PageView&noscript=1" />
Centrum Tance
search
clear
Pilates: Začátečníci + Mírně pokročilí

event pondělí 18. 02. | 17:00
60 minut

Martina Smolová
Martina Smolová
2 280 Kč

120

info Do kurzu se není možné přihlásit, protože je kurz již obsazen.

Pilates: Začátečníci + Mírně pokročilí

O kurzu

Metoda Pilates je výzvou pro každého, neboť v sobě spojuje jak fyzické cviky, tak práci se sebou samým po psychické stránce. Postupně si budeme osvojovat jednotlivé prvky základní sestavy, prohlubovat jejich obtížnost a navazovat je na sebe. Díky pravidelnému cvičení se naučíme zapojovat hluboké břišní svaly, ulevovat si od bolesti zad a špatných pohybových návyků a zároveň budeme odcházet s novou energií do dalšího dne.
Pilates může cvičit kdokoliv, bez ohledu na věk nebo fyzickou kondici.

Prosíme vás, abyste svá zdravotní omezení (období do 3 měsíců po větším chirurgickém zákroku, vyhřezlé plotýnky, těhotenství, větší operace, apod.) hlásili vždy lektorce před lekcí. 

Pilates

Pilates je metoda vhodná, bezpečná a účinná pro udržování tělesné kondice v jakémkoliv věku. Pilates je propracovaný komplexní trénink pro zpevněnou a pružnou postavu sestavený tak, aby pomáhala vašemu zdraví. Díky pilates se dostanete do dokonalé fyzické i psychické pohody. Pilates vám umožní seznámit se lépe s vlastním tělem, dobře mu porozumět a pomocí sestavy posilovacích a protahovacích prvků se o něj starat tak, aby se vám za vaši snahu mohlo odvděčit dobrým pocitem z vlastního vzhledu.

Zpevněte si svaly a zformujte postavu!

 

Pilates je systém cvičení, který vychází ze vztahu mysli a těla a je na něm komplexně vybudován. Kombinuje starobylou moudrost (jóga, tai-či, tréninkové techniky antických Řeků) se současnými znalostmi. Tento systém je sestaven s cílem obnovit zdravé držení těla a vytvořit nové pohybové návyky, které umožní volný pohyb bez nadměrného svalového napětí. 

Na lekcích se využívají různé pomůcky, které zvyšují intenzitu cvičení – foam roller (pěnový válec), magic circle (pružný kruh), velký a malý míč, BOSU…

Co s sebou?

Doporučujeme pohodlné přiléhavé oblečení umožňující volný pohyb - tričko, body, tepláky, legíny. Lze cvičit bosky nebo v ponožkách ideálně s protiskluzovou podrážkou (nejlepší jsou prstové). Důležité je, aby Vám bylo oblečení pohodlné a Vy se v něm cítili dobře a pohyblivě. 

Z hygienických důvodů a pro vaše větší pohodlí si na lekce vezměte ručník, který budete pokládat na podložku. Při lekci se zapotíte. Ručník slouží k zachycení potu. V případě, že si ručník zapomenete, pak na konci lekce očistěte jogamatku dezinfekcí, která je k dispozici v sále.

K pití doporučujeme neochucenou vodu bez bublin.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Martina Smolová

Martina Smolová

Pilates cvičím tři roky, nadchla mě jeho všestrannost a variabilita. Jedná se o důkladné a komplexní protažení a posílení nejen svalů zádových a břišních, ale také svalů hýžďových a svalů končetin. Pravidelné cvičení pilates pomáhá od bolestí zad, napravuje špatné držení těla a jako vedlejší efekt zpevňuje postavu a tvaruje ji. Bolesti zad z…

Více na profilu lektora