<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1516017178694353&ev=PageView&noscript=1" />
Centrum Tance
search
clear
LETNÍ ŠKOLA 2011: Pilates

Kateřina Kaňková
Kateřina Kaňková

690

info Tento kurz již skončil,
proto není možné se do něj
přihlásit.

LETNÍ ŠKOLA 2011: Pilates

O kurzu

LETNÍ ŠKOLA 2011: Pilates
Pilates - ideální cvičení pro vytvarování postavy!

Cvičení Pilates a naše letní škola pro začátečníky vám umožní seznámit se lépe s vlastním tělem, dobře mu porozumět, a pomocí sestavy posilovacích a protahovacích prvků, kterou se naučíme, se o něj starat tak, aby se vám za vaši snahu mohlo odvděčit dobrým pocitem z vlastního vzhledu.
Ať už si to chceme či nechceme přiznat, každý z nás má určité fyzické nedostatky. To, co většinou vnímáme jako největší slabinu - například velké bříško, tedy nezpevněné břišní svaly - bývá bohužel často tím nejmenším problémem. Slabé břišní svaly mají především na svědomí zvětšené prohnutí v bederní části páteře a tedy bolesti v této oblasti. Navíc bříško je centrem těla a velmi ovlivňuje jeho celkové držení a spoustu dalších bolestí.
Nepůjde nám o to mít svaly jako Rambo, ale o to, abychom zpevnili a protáhli všechny svalové partie a dosáhli dokonalé rovnováhy. Nebude to za dva týdny, ale vydržíte-li, výsledek se jistě dostaví!

Na lekce s Vámi se těší Kateřina Kaňková.

Pilates

Pilates je metoda vhodná, bezpečná a účinná pro udržování tělesné kondice v jakémkoliv věku. Pilates je propracovaný komplexní trénink pro zpevněnou a pružnou postavu sestavený tak, aby pomáhala vašemu zdraví. Díky pilates se dostanete do dokonalé fyzické i psychické pohody. Pilates vám umožní seznámit se lépe s vlastním tělem, dobře mu porozumět a pomocí sestavy posilovacích a protahovacích prvků se o něj starat tak, aby se vám za vaši snahu mohlo odvděčit dobrým pocitem z vlastního vzhledu.

Zpevněte si svaly a zformujte postavu!

 

Pilates je systém cvičení, který vychází ze vztahu mysli a těla a je na něm komplexně vybudován. Kombinuje starobylou moudrost (jóga, tai-či, tréninkové techniky antických Řeků) se současnými znalostmi. Tento systém je sestaven s cílem obnovit zdravé držení těla a vytvořit nové pohybové návyky, které umožní volný pohyb bez nadměrného svalového napětí. 

Na lekcích se využívají různé pomůcky, které zvyšují intenzitu cvičení – foam roller (pěnový válec), magic circle (pružný kruh), velký a malý míč, BOSU…

Co s sebou?

Doporučujeme legíny a tričko, na nohy ponožky nebo měkké piškoty, lze cvičit také bosky. Vhodné je mít s sebou i mikinu pro zahřátí a ručník.
Kateřina Kaňková

Kateřina Kaňková

Fyzioterapeutka, tanečnice, lektorka Tanci a cvičení se věnuji od svých 9 let a zájem o pohyb mě dovedl až ke studiu fyzioterapie (FTVS UK 2013-2016). Nyní pracuji jako fyzioterapeutka v rehabilitační klinice Monáda a jako lektorka cvičení v Centru tance. Ve svých lekcích kladu důraz na zdravý způsob pohybu, snažím se o to, abyste si z lekce…

Více na profilu lektora